Společnost pro potřeby svého výzkumu analyzovala více než 5,5 miliónů výsledků vyhledání po zadání 25 tisíc aktuálně nejoblíbenějších slov. Ze všech nalezených malwarových odkazů jich 69 % pocházelo právě z vyhledávače Google. Yahoo pak představoval 18 % a Bing 12 % všeho malwaru. O chybějící jedno procento se postaral rovněž testovaný Twitter.
Podle všeho však jde jen o důsledek vysoké popularity Googlu. Podle posledních údajů společnosti comScore Google na americkém trhu disponuje 62,6% podílem, zatímco Yahoo a Bing za ním zaostávají s 18,9 %, respektive 12,7 %. Tato čísla se navíc téměř shodují s malwarovou statistikou Barracuda Networks, takže popularita vyhledávače zde určitě hraje významnou roli.
Ve své analýze se Barracuda také více zaměřila na oblíbenou mikroblogovací službu Twitter. Tzv. crime rate (počet pozastavených účtů) prý v červnu představoval 2,38 procent z asi 25 milionů účtů. Společnost dále odhaduje, že jen 29 % současných uživatelů Twitteru je skutečných, tedy že svůj účet aktivně používají a následují jiné uživatele či sami mají své následovníky. Na druhou stranu však prý samotná přítomnost následovníků o věrohodnosti účtu nemusí nutně něco vypovídat. Aktivita uživatelů se navíc neustále zvyšuje, čímž se Twitter stává pro kybernetické kriminálníky ještě atraktivnějším.