A právě do toho už se v IBM pustili – pokoušejí se integrovat nástroje Googlu pro umělou inteligenci do vlastních technologií ve snaze vylepšit vlastnosti hluboce učenlivých systémů, aby tyto dokázaly s větší přesností nacházet odpovědi na komplexnější otázky nebo ještě lépe rozpoznávat obrazy a hlasy.
IBM už pro tyto účely využívá platformy Watson a PowerAI, přičemž právě druhou jmenovanou, jež je tvárnější, se snaží vylepšit za pomoci nástrojů TensorFlow od Googlu.
Taková optimalizace by zároveň výrazně usnadnila instalaci TensorFlow, jelikož dosud musel být stahován z webu Googlu a instalován samostatně (což je samo o sobě časově náročné, tím spíš, že Google TensorFlow aktualizuje téměř každý měsíc).
Sumit Gupta z IBM přitom předesílá, že jejich společnost nechce vytvořit fork TensorFlow pro PowerAI, podobně jako to v minulosti učinila s deep-learningovým open-source rozhraním Caffe.
Uzpůsobení TensorFlow pro práci s konkrétním hardwarem či aplikacemi je běžné, v minulosti tak byly vytvořeny verze například pro GPU od Nvidie, vestavěná zařízení, roboty nebo drony.
Za současným krokem IBM je třeba hledat především snahu o urychlení učení strojů, přičemž takto vylepšená PowerAI může v budoucnu pomáhat například s odhalováním podvodů, ale například i s prodejem on-line shopům – díky vstřebaným informacím dokáže lépe rozpoznat vzorce chování a tedy třeba i podezřelé jednání.