IBM posunula komunikaci a spolupráci v reálném čase do prostředí 3D

23. 9. 2008

Sdílet

Nový projekt Sametime 3-D, v němž integroval aplikaci Lotus Sametime s několika virtuálními prostředími, představila společnost IBM. Projekt slouží ke zlepšení praktické hodnoty virtuálních prostředí pro budoucnost jednotné komunikace. Konkrétně to vypadá tak, že uživatelé chatu mohou poslat kolegovi rychlou zprávu a místo pouhého posílání zpráv se mohou přímo v okně konverzace ponořit do trojrozměrného prostředí. Lotus Sametime 3-D vytváří prostor virtuální schůzky podle potřeby a využívá všechny možnosti virtuálního prostředí včetně prezentačních nástrojů, přístupu k 3D objektům v majetku avatara a plné funkčnosti avatara.

Nový projekt Sametime 3-D, v němž integroval aplikaci Lotus Sametime s několika virtuálními prostředími, představila společnost IBM. Projekt slouží ke zlepšení praktické hodnoty virtuálních prostředí pro budoucnost jednotné komunikace.
Konkrétně to vypadá tak, že uživatelé chatu mohou poslat kolegovi rychlou zprávu a místo pouhého posílání zpráv se mohou přímo v okně konverzace ponořit do trojrozměrného prostředí. Lotus Sametime 3-D vytváří prostor virtuální schůzky podle potřeby a využívá všechny možnosti virtuálního prostředí včetně prezentačních nástrojů, přístupu k 3D objektům v majetku avatara a plné funkčnosti avatara.
Při spouštění 3D prostoru schůzky mohou uživatelé připojit soubory, vybrat si typ prostoru schůzky a přihlásit se k podnikovým nástrojům pro ověření totožnosti. Do budoucna se pracuje na zpřístupnění záznamových funkcí, jejichž pomocí bude iniciátor schůzky moci zachytit textovou konverzaci, nahrát video ze schůzky a uchovat záznam o účastnících a diskutovaných materiálech včetně celého prostoru schůzky.
„Možnost snadno integrovat stávající nástroje pro komunikaci a spolupráci ve 3D prostředí umožní firmám jasně realizovat návratnost investic do virtuálních prostředí,“ řekl Colin Parris, viceprezident IBM Research pro digitální konvergenci.
Kromě práce na platformě OpenSim spolupracují společnosti IBM a Forterra Systems také na vývoji futuristického řešení jednotné komunikace s kódovým názvem Babel Bridge, které má být uvolněno pro americké zpravodajské služby později v tomto roce. Jeho robustní funkční výbava odpovídá rovněž potřebám dalších odvětví jako finančních služeb, energetiky, poradenských služeb a zdravotnictví.