V něm by pak procesory neměly mít téměř žádnou spotřebu elektrické energie. Procesory Power7 mají v současnosti již tři úrovně režimu spánku, které jsou voleny podle aktuálního vytížení a latence aplikací, která může být tolerovaná při opětovném nastartování procesoru do režimu plného výkonu. Čím je režim spánku hlubší, tím je pak probuzení pomalejší a z nejhlubšího sleep-módu procesorů Power7 trvá přechod k plnému výkonu například 2 milisekundy. Ovšem nižší režimy spánku naopak vyžadují více energie, takže jde o to najít kompromis mezi těmito faktory.
Nově vyvíjená technologie s kódovým názvem Winkle (pojmenovaná podle literární postavy jménem Rip van Winkle, která prospala 20 let, zatímco svět kolem ní se změnil) by měla umožnit přejít do režimu téměř nulové spotřeby prakticky okamžitě, ale probuzení bude trvat výrazně déle, asi 10-20 milisekund. Zatím není jasné, zda IBM tuto technologii implementuje ještě do současných procesorů nebo až do nové řady Power8, ani zda nahradí jeden z existujících módů spánku či přibude navíc jde podle Michaela Floyda, inženýra IBM, pouze o ochutnávku budoucích možností s tím, že další detaily budou uvedeny později.
Procesory Power mají pro energetický management speciální dedikovaný mikrokontroler, který vyhodnocuje data ze 44 senzorů umístěných v každém čipu a také z dalších senzorů v serveru a podle nich pak vybírá optimální napětí a frekvenci dle aktuální situace.