V rámci stanov smlouvy získá HCL programy Appscan (vývoj aplikací), BigFix (správa zařízení), Unica (automatizace marketingu) a Commerce (e-commerce a obchod obecně). Součástí jsou ještě produkty Portal, Notes & Domino a také Connections, nástroj pro podporu spolupráce.
Dohoda má být uzavřena v polovině roku 2019, ještě ji musí schválit američtí a indičtí regulátoři. Podle HCL představuje potenciální ziskovost vyjmenovaného softwaru až 50 miliard dolarů, což už je velmi podstatný trh.
„Na trhu vnímáme velké možnosti k vylepšení našeho portfolia produktů a platforem Mode-3,“ popsal president a CEO HCL Technologies C Vijayakumar. „Produkty, které nyní získáváme, představuje velké a rostoucí trhy bezpečnosti, marketingu a obchodu. Ty pro HCL představují strategické segmenty.“
„Mnoho z těchto produktů je zákazníky dobře vnímáno a podle analytiků mají dobrou tržní pozici,“ dodává.
Software by se měl celosvětově rozšířit k tisícům společností napříč různými průmyslovými odvětvími a trhy. „Věřím, že tyto produkty budou i díky našemu odhodlání investovat a inovovat nadále růst. K tomu nám pomohou i silné vazby na naše partnery a agilní produktový vývoj,“ sdělil Vijayakumar.
John Kelly z divize Cognitive Solutions and Research v IBM odprodej odůvodnil prioritizaci vývoje a investic v oblasti umělé inteligence, internetu věcí, kybernetické bezpečnosti a dodavatelského řetězce. V některých z nich je IBM podle Kellyho lídrem trhu.
„Věříme, že produkty dobře zapadnou do strategických plánů HCL a podpoří inovace a růst u zákazníků firmy,“ sdělil.
Odprodej části softwarového portfolia IBM přichází v době, kdy se gigant rozhodl největší transakcí roku odkoupit linuxového specialistu Red Hat za 34 miliard dolarů. Finalizace smlouvy se rovněž předpokládá na cca polovinu roku 2019.