Nabídla za akcie této firmy přibližně 7,7 miliardy dolarů, což v přepočtu na akcii znamená 48 dolarů. Tato cena tedy převýšila tehdejší hodnotu akcie o 60 %, což podle analytiků svědčí o tom, že o koupi McAfee uvažovalo více firem- zmiňovány jsou především IBM a Oracle.
Představenstva obou společností už spojení schválily, čeká se ještě na vyjádření akcionářů McAfee a vyjádření antimonopolních úřadů. McAfee by se měla stát samostatnou dceřinou společností působící v rámci Intelovy divize Software and Services Group.
Podle Renée Jamesové, viceprezidentky Intelu, pojetí bezpečnosti v současnosti nebere v úvahu řadu zařízení připojených k internetu, jako jsou například televizory, automobily, zdravotnické systémy či bankovní automaty. Bude prý třeba zlepšit hardwarově koncipovanou ochranu, která bude schopna čelit novým hrozbám.
Stejný názor má i šéf McAfee Dave DeWalt, podle nějž není současná koncepce kyberzabezpečení využitelná pro všechna odpovídající zařízení. „Bezpečnostní odvětví potřebuje nový přístup, přidávání inovovaných prvků už nestačí. A Intel je tím nejlepším partnerem, který jsme mohli nalézt.“
„Intel chce spojit svůj hardware s řešeními, které v současnosti McAfee už nabízí – první výsledky této kooperace by se na trhu měly objevit už během příštího roku,“ dodala Jamesová.
„Jsme přesvědčeni, že zabezpečení dat bude nejefektivnější právě ve spojení s hardwarem. Kdekoliv tam, kde naše společnost prodává své mikroprocesory, je i příležitost pro prodej bezpečnostního řešení,“ tvrdí prezident a výkonný ředitel Intelu Paul Otellini.
McAfee měl v loňském roce obrat přibližně dvě miliardy dolarů a okolo šesti tisíc zaměstnanců. „Dvouciferný meziroční růst obratu a zajímavé portfolio řešení z této firmy činilo atraktivní objekt pro koupi, o níž už se nějakou dobu spekulovalo,“ tvrdí Ruggero Contu, analytik ve společnosti Gartner.
„Koupě firmou Intel je však opravdovým překvapením. Co se týče synergií, vidím vhodnější kandidáty, kteří by byli schopni současné produktové portfolio McAfee integrovat. Intel bude chytře podporovat řešení McAfee pro spotřebitelský trh, z čehož plyne hrozba především pro firmu Symantec. Uvidíme, co se z toho vyvine,“ dodal Contu.
Podle Chrise Christiansena z IDC je pro Intel atraktivní portfolio produktu jako šifrování, prevence ztráty dat (DLP) či zabezpčení webového messagingu. McAfee podle něj má také rozvinuté produkty pro zabezpečení sítě a jeho inženýři získají přístup k pokročilému čipovému designu či výrobním možnostem, kterými disponuje Intel.