Další běžnou chybou je zapomínání na všechnu tu „malou doplňkovou výbavu“. Určitě kupte všechnu dodatečnou kabeláž, kterou při stavbě můžete potřebovat, jako jsou SATA kabely pro připojení pevných disků a grafické karty k základní desce. (Nejprve však zkontrolujte, které kabely jsou již součástí balení desky. Kupte si tubu kvalitní teplovodivé pasty – kupříkladu Antec nebo Arctic Silver – jestliže plánujete nainstalovat externí chladič procesoru, protože tuby na jedno použití, které bývají součástí balení mnoha takových chladičů, jsou často mdlé kvality a v omezeném množství, což by mohl být problém, pokud při montáži chladiče uděláte chybu a musíte začít znovu.
Mimochodem, nezapomeňte do výpočtů zahrnout pevný disk.
Nakonec zkontrolujte rozměry veškeré výbavy, abyste měli jistotu, že se všechny komponenty bez problémů vejdou do vybrané skříně. Nadstandardní chladiče a nejlepší grafické karty zaberou více místa, než byste si zpočátku tipovali, a dokonce i grafiky střední třídy mají občas problém vměstnat se do některých kompaktních beden.
Než začnete stavět
Při vybalování všech komponent z krabic neztraťte z očí ani jeden z toho ohromného množství šroubů a kabelů, jež jsou k nim přibaleny. Stavba PC zahrnuje mnoho miniaturních šroubků, které ale nejsou vždy stejné. Proto si při stavbě udržujte pořádek a alespoň základní míru organizace.
Většina samotného procesu budování počítače je relativně intuitivní, zejména pokud jste si přečetli manuály. U desetitisícové investice je zkrátka nutné držet se instrukcí pro instalaci, a to i když jste kutil-veterán a víte, co děláte. Stavba počítače je z určitého úhlu pohledu spletitý a metodický proces, a vynechání důležitého kroku v počátcích tohoto procesu může vést k nutnosti pozdějšího opětovného rozmontování stroje.