Jak vybrat notebook na vysokou - 2. díl

27. 8. 2013

Sdílet

 Autor: © Robert Kneschke - Fotolia.com
Co ještě budete potřebovat na svém novém studijním notebooku?

Předchozí díl

4. Velký displej pro multitasking

Není nic horšího než multitasking na miniaturním displeji. Výzkum a psaní seminárky při poslouchání hudby a chatování na Facebooku (ano, i takoví borci, kteří zvládnou tohle všechno najednou, se najdou, bývají to ale spíše dívky) mohou vyústit v pěkně zaplevelenou obrazovku. 14palcový nebo větší panel nabídne komfortní pracovní prostředí a umožní vám sledovat vše, co se aktuálně děje.

5. Plán prodloužené záruky nebo ochrany

Za běžných okolností je „rozšířená záruka“ spíše výhodou pro prodejce, kteří díky tomu mají důvod z vás vytáhnout pár korun navíc – nicméně když si kupujete notebook do školy, je platba prodloužení garanční doby často výhodná. Notebooky do a ze školy necestují v luxusním vycpaném kufříku. Bývají nošeny v batohu mezi učebnicemi, odkládány na sedačku v autě, na lavičku v parku i na zem pod lavici, když už jinde není místo. Nikdy nevíte, co se může stát. Je ovšem nutné vždy si před podpisem smlouvy o prodloužené záruce přečíst, co taková záruka obnáší a co přesně kryje.

6. Bezpečnostní software

Existují dva základní typy bezpečnostního softwaru. Programy jako Norton AntiVirus a McAfee Internet Security chrání váš počítač a informace na něm uložené před viry, malwarem a dalšími nepříjemnostmi, s nimiž byste se na vaší cestě internetem mohli setkat. Některé z možností – jako je Avast Free Antivirus a Microsoft Security Essentials – jsou bezplatné a nejsou ani příliš podřadné v porovnání se svými placenými protějšky.

Ten druhý typ bezpečnostního softwaru poskytuje ochranu, je-li váš počítač ukraden nebo ztracen. Programy typu GadgetTrak nebo LoJack vám mohou pomoci objevit notebook, který postrádáte.

bitcoin školení listopad 24

Nainstalujte oba typy bezpečnostního softwaru, aby váš semestr neskončil náhle z důvodu chybějícího materiálu, který jste měli jen a jen na interním disku počítače (z toho důvodu důrazně doporučujeme také zálohovat, což už je ale úplně jiné téma).

Pokračování