Je úplně jedno, jestli chcete, aby vaše počítačová skříň byla středobodem vaší pracovny nebo jestli se má jednat jen o nějakou krabici, která bude ležet někde pod stolem – koupě počítačové skříně je vždycky tak trochu věda.
Pokud se koupí počítačové skříně nechcete nijak zabývat, pak pro vás platí nezbytné minimum – musí být tak velká, aby zvládla uspokojit všechny vaše požadavky a aby měla dostatek místa pro všechen váš hardware a zařízení připojovaná do portů USB. V každém případě byste měli vědět, že existují skříně, které vám toho poskytnou daleko více. Prostorný vnitřek, nižší teploty, minimální hluk, rozsáhlou podporu vodního chlazení, přitažlivě provedené panely z tvrzeného skla či podsvětlení RGB – a to všechno je jen příslovečná špička ledovce.
V následujícím seriálu najdete návod na koupi takové počítačové skříně, která vám sedne doslova na míru. Nicméně koupě počítačové skříně je jen prvním krokem, u něhož to pravděpodobně neskončí, ale naopak začne. Co když si budete chtít postavit rovnou celý počítač?
Vzhled počítačové skříně
Pokud si kupujete nějakou počítačovou skříň, pak se ujistěte, že se vám skutečně líbí! Přece jen si ji kupujete na několik let, takže to určit+ není případ oné příslovečné housky na krámě. Každý online prodejce počítačových skříní svoje zboží ukazuje na internetových stránkách elektronického obchodu z různých úhlů pohledu, takže nějaká výmluva ve stylu, že jste nevěděli, jak bude koupen počítačová skříň vypadat, jednoduše neobstojí.
Počítačové skříně můžete sehnat v mnoha barvách, vyrobené z různých materiálů a provedeních. Pokud se vám nechce trávit čas úpravami kabelů uvnitř skříně, pak se určitě vyhněte počítačovým skříním s bočním průhledem.