Novou verzi systému pro vzdálené vzdělávání - KvinElearning – uvedla na náš trh společnost Kvintech. Mezi hlavní novinky patří možnost on-line i off-line komunikace s živým lektorem, což odstraňuje absenci interakce s „živým“ člověkem v průběhu vzdělávacího procesu.
Učitel může jednak celou výuku moderovat, jednak je studentům k dispozici pro individuální konzultace a zpětnou vazbu. S učitelem je možno komunikovat jak formou e-mailu (off-line), tak i formou chatu (on-line). Toto zdokonalení nabízí lepší využití e-learningu v praxi a stírá často udávanou kritiku tohoto způsobu vzdělávání, a sice že výuka s pomocí technologií je neosobní a tudíž neúčinná.
Dalším vylepšením řešení KvinElearning je rozšíření výuky o možnost doplňování textů, které jsou následně zaslané učiteli.
„Investice do systému je sice na první pohled relativně nákladná, neboť je třeba výuku důkladně připravit, s každým dalším studentem jsou však již náklady zanedbatelné. Navíc není třeba vynakládat žádné výdaje na pronájem školících místností či cestovné studentů," uvedl Pavel Ponížil, generální ředitel společnosti Kvintech. „E-learning zároveň umožňuje i nezávislé přezkoušení vedoucí až k vydání certifikátu či osvědčení, což zvyšuje schopnost organizace být v souladu se všemi zákony, nařízeními a normami EU, což v prostředí bez e-learningu představuje velmi náročný a nákladný proces," dodal.
S pomocí e-learningu dnes organizace řeší ponejvíce oblasti s periodickou potřebou proškolení jako například vstupní školení zaměstnance, BOZP, požární ochrana, bezpečnost práce, školení řidičů, etiketa, obchodní dovednosti či počítačová gramotnost. E-learning se často stává i náhradou Návodů k použití, neboť student si může své nabyté vědomosti ihned procvičit a následně i ověřit testem.