Jaké jsou hlavní bezpečnostní problémy iPadu? Hodí se do firemní sféry a je použitelný i tam, kde na bezpečnost existují speciální nároky (finanční služby apod.)? IPad obsahuje nativní podporu pro přenosy IPSec VPN na základě technologie Cisca. Problémem je tedy spíše bezpečnost uchovávání dat přímo v tabletu. Sice je podporováno šifrování, ale v iPhonu se podobnou technologii podařilo obejít...
Microsoft ve svém posledním balíčku záplat řešil, jak docílit toho, aby se již po jejich instalaci nemohla opakovat modrá obrazkovka smrti.
Viz také: Microsoft začal znovu distribuovat patch podezřelý z kolapsu systému
Zabezpečení cloud computingu k sobě poutá velkou pozornost. Dokument na toto téma vydal i americký Národní úřad pro vědu a technologie (National Institute of Science and Technology – NIST). Zákazníci by měli požadovat především šifrování dat a možnost data dálkově mazat.
Společnost EFG CZ představila novou generaci RFID snímačů přístupových karet.
Kromě Microsoftu vydaly záplaty také společnosti Oracle/Sun a Adobe. Adobe jednak opravila několik bezpečnostních chyb v Readeru, taktéž ale spustila nový mechanismus automatických aktualizací (tj. nabídka aktualizací Acrobatu/Readeru) se zobrazuje podobně jako u aktualizací Windows.
Viz také: Adobe nabídne automatické aktualizace
Na světě je nová verze enginu WebKit. Toto jádro se používá např. v prohlížečích Chrome a Safari, ale i v prohlížečích pro chytré telefony (např. Nokia). Nová verze by podle vývojářů Applu měla výrazně vylepšit stabilitu a tím i zabezpečení. Omezením pádů prohlížeče přijdou útočníci o možnost zkoušet spustit v takovém okamžiku svůj kód. WebKit nabídne oddělení procesů, kdy pád jednoho z nich nebude mít vliv na ty další - separováno bude např. zpracování HTML a JavaScriptu.
Aukční portál Aukro.cz varuje před podvodnými e-maily. Tváří se, jako by pocházely od provozovatele portálu, a vyzývají k zaslání či změně uživatelského hesla do systému. Nejde o první pokus o phishing cílený na uživatele Aukro.cz...