Ve 220 často používaných aplikací pro Windows byly údajně nalezeny stovky chyb umožňujících zneužití. Zranitelnosti souvisí s tím, jak moc jsou aplikace závislé na .dll souborech (knihovnách) systému Windows a jak často spouští další soubory jako .exe a .com. Jak situaci řešit? Pokud by Microsoft změnil prostřednictvím nějaké záplaty tuto funkcionalitu, mohla by změna zneprovoznit řadu aplikací.
Facebook v podobě služby Places začal nabízet také geolokaci. Služba se teprve rozbíhá a k dispozici je zatím pouze v USA. Stačila však již vyvolat kritiku, především organizací deklarujících jako svůj cíl ochranu soukromí.
Aktualizace Applu se snaží zkomplikovat jailbreaking iPhonu a iPadu, především možnost uskutečnit „odemčení“ jednoduše přes web. Nové záplaty také opravují bezpečnostní chyby umožňující mj. útok pomocí podvržených souborů PDF.
Mironet nabízí bezplatné vyčištění počítačů, mobilních telefonů a elektroniky poškozených při záplavách. (Základní rada: v případě rizika nezapínat, nevratné poškození často způsobí až zkrat.)
Nový trojský kůň napadá telefony s operačním systémem Android. Trojan-SMS.AndroidOS.FakePlayer.a podle společnosti Kaspersky Lab rozesílá SMS na čísla se speciální tarifikací.
Stručné představení zdarma dostupného programu Safetica Personal. Nabízí šifrování a bezpečné mazání souborů i správce hesel.
Další představený freeware, bezpečnostní program Genie Timeline Free, slouží pro zálohování dat.
Podobnou funkčnost, tj. zálohování, má Oops!Backup, i když ten je zdarma pouze ve zkušební verzi.