Pravidelný přehled bezpečnostních novinek na dalších webech Idg.cz.
Seriál Manažer bezpečnosti se tentokrát věnuje chytrým tiskárnám. Šlo o multifunkční zařízení, která vypadají jako fotokopírky na steroidech. Problém je, že to ve skutečnosti nejsou tiskárny. Jsou to počítače zapojené do sítě. Využívají Windows a navíc ve staré verzi...
Další díl seriálu. Komunikace a vzdělávání mají omezené výsledky. Vzpomínáte si, jak jsme se počátkem 90. let pokoušeli donutit lidi, aby vytvářeli silná hesla – bezvýsledně. Úspěch přineslo až nasazení odpovídající technologie, která uživatele k silným heslům přinutila.
Nová verze HTML 5.0 s sebou přinese i další bezpečnostní zranitelnosti.
Podle BSA před Vánoci roste prodej softwaru, a to včetně softwaru nelegálního. Příčiny jsou asi evidentní (snaha dostat něco do nákladů ve firmách, software jako součást nových zařízení pod stromečkem...).
Cloud computing či přístup software jako služba se dnes nejvíce uplatňují právě v zabezpečení. Řada firem tyto technologie používá, aniž o tom vědí.
Odvolací soud se zakladateli Pirate Bay proběhl ve Švédsku. Opět byli uznáni vinnými, doba vězení byla snížena, finanční pokuta naopak zvýšena.
Kalkulačka ukazuje, jakou cenu může mít konkrétní internetová identita. Samozřejmě v závislosti třeba na tom, zda dotyčný platí na internetu kartou atd.
Několik tipů na zdarma dostupné programy pro zálohování.
Představení programu PrintLock, zdarma dostupné aplikace pro zabezpečení tiskárny heslem. Druhou možností k zabezpečení tisku je vytvoření speciálního účtu ve Windows.
Téměř polovina čínských uživatelů Internetu má stále Internet Explorer 6. Z pohledu druhého je většina uživatelů MSIE v Číně. Bezpečnostní rizika jsou nasnadě. Jednou z příčin tohoto stavu je nelegální software, v důsledku čehož se nepoužívají funkce automatické aktualizace Windows.