Loňský ročník MLP si vysloužil ocenění Nejlepší událost roku v AI Awards, vystoupila zde řada odborníků z celého světa, a to jak z prostředí byznysu, tak vědy a výzkumu.
Workshopy a konference se opět uskuteční v nádherných prostorách pražského Rudolfina, a to už 20. až 22. března 2020. Část akce bude hostit také CEVRO institut.
Hosté z Česka i zahraničí
Pro návštěvníky je už nyní připravena řada lákadel. Mezi pozvanými hosty najdeme zástupce z NASA, Microsoftu i kupříkladu izraelské armády. Těšit se můžeme třeba na Ashishe Kapoora, který vede skupinu pro leteckou robotiku a informatiku v redmondském obrovi. Promluví o tom, jak firma zdokonaluje AI díky přesným simulacím v programu AirSim, využívaném pro trénink dronů.
“Česká republika má v disciplínách spojených s tvorbou umělé inteligence odborníky, kteří patří mezi světovou špičku. I díky tomu se nám daří do Prahy přilákat každý rok na Machine Learning Prague z celého světa největší kapacity z oblasti vývoje strojového učení a jeho aplikace,” říká Jiří Materna, spoluzakladatel Machine Learning Prague, který se oblasti machine learningu věnuje přes 10 let, z čehož 7 let působil jako vedoucí vývoje Seznam.cz.
Mezi další zajímavé pozvané osobnosti patří Susan Schneider z NASA, která se zde věnovala dva roky výzkumu „superinteligentní AI“ a která je zároveň profesorkou na University of Connecticut.
O vojenském využití umělé inteligence oproti tomu promluví třeba Hava Siegelmann, která spolupracuje s americkou obrannou agenturou DARPA; její specialitou jsou biologicky inspirované výpočetní systémy. Victoria Kalmanovich je zase vede technologickou jednotku pro výzkum a vývoj v izraelském námořnictvu – a promluví o tom, jak se v takovém prostředí vyvíjí software.
Již pátý ročník Machine Learning Prague přijde na řadu už 20. – 22. března 2020. Program a lístky jsou už nyní dostupné na webu akce.