V dokumentu podaném 22. září u federálního soudu v Seattlu Microsoft žádá, aby snahy o označení případu za class-action - což by umožnilo otevření případu pro miliony Američanů a Microsoftu by to mohlo způsobit významné škody - byly zamítnuty. Tzv. class-action status umožňuje spojení vymáhání nároků mnoha poškozených do jedné žaloby. Pokud by k zamítnutí nedošlo, Microsoftu hrozí škody ve výši stovek milionů dolarů.
Tři roky stará žaloba Microsoft obviňuje z podvedení spotřebitelů tím, že svůj protipirátský nástroj Windows Genuine Advantage (WGA) distribuoval jako kritickou bezpečnostní aktualizaci, ačkoliv na bezpečnost počítače vůbec nemá vliv. Hlavním prohřeškem Microsoftu má však být to, že své uživatele neupozornil na shromažďování některých informací z jejich počítačů, ke kterému prostřednictvím WGA dochází.
V červnu 2006 spustil Microsoft distribuci WGA do systémů Windows XP prostřednictvím své aktualizační služby Windows Update. Software WGA byl automaticky stažen a nainstalován do většiny počítačů právě i proto, že tento update označil za „vysoce prioritní.“ Teprve až později Microsoft přiznal, že WGA do jeho serverů posílá některé informace kdykoliv je uživatel přihlášen do systému Windows XP. Pod tlakem vlny stížností později sice snížil četnost kontrol kopií systému, nicméně WGA zůstává stále být velmi kontroverzním tématem.
V případě, že WGA v systému Windows XP rozpozná nelegální instalaci, začnou uživatelé dostávat pravidelná upozornění a sníží se jim počet možných aktualizací. U novějšího systému Vista pak zašel Microsoft tak daleko, že upozornění na nepravost kopie je zobrazena trvale a dojde navíc i k omezení funkčnosti systému.
Podle Microsoftu je hromadná žaloba neproveditelná, protože by to vyžadovalo kontrolu desítek milionů jednotlivých počítačů. „Každá kontrola bude vyžadovat kvalifikovaného počítačového technika a stovky dolarů, více než 5 dolarů, které proklamuje žalující strana“ obává se Microsoft.