Odvolání přišlo týden poté, co Mozilla varovala své uživatele před instalací dvou experimentálních doplňků pro prohlížeč Firefox. Konkrétně se jednalo o Master Filer a čtvrtou verzi Sothink Web Video Downloaderu. Oběma doplňkům nakaženým trojským koněm (resp. jeho verzemi Bifrose a LdPinch) se podařilo překonat ochranu jednoho z malwarových skenerů, softwaru ClamAV. Mozilla je posléze odstranila z oficiální galerie add-onů, nicméně do té doby si je stihlo stáhnout asi 4600 uživatelů.
Nyní však Mozilla oznámila, že ve svém jednání pochybila. Ukázalo se totiž, že doplněk Sothink Web Video Downloader virem infikován vůbec není. „Spolupracovali jsme s bezpečnostními experty a vývojáři add-onů a nakonec jsme došli k závěru, že čtvrtá verze Sothink Web Video Downloaderu virem zasažena není“ uvedla Mozilla ve svém prohlášení. Stále je však přesvědčena o škodlivosti druhého doplňku Master Filer.
O nezávadnosti svého produktu byla společnost SourceTec Software skálopevně přesvědčena od samého začátku. „U každého produktu před jeho uvolněním provádíme bezpečnostní test a u Web Video Downloaderu 4.0 jsme žádný vir nenalezli“ říká Joey Deng z SourceTec Software. Společnost podle něj naopak byla velmi překvapena, když se dozvěděla o stažení svého produktu z galerie doplňků.
Mozilla uznala své pochybení poté, co obdržela výsledky výzkumu provedeného společností McAfee, dodavatelem bezpečnostního softwaru. Ta výskyt malwaru v doplňku Sothink vyloučila. Chyba prý opět byla na straně antivirové skeneru Sothink nesprávně identifikovala jako škodlivý software.
Doplněk Sothink Web Video Downloader je nyní zpět v galerii. Mozilla se za své unáhlené jednání omluvila všem svým uživatelům a také vývojářům z SourceTec Software za způsobené nepříjemnosti.