O existenci takového kódu je přesvědčen Mike Shaver, technický viceprezident Mozilly. Odkazuje přitom na některé části zdrojového Chrome Frame, které naznačují, že Google by mohl mít v úmyslu vytvořit verzi tohoto pluginu i pro webový prohlížeč Firefox. Momentálně lze totiž Chrome Frame použít jen v Internet Exploreru od Microsoftu.
Na druhou stranu však Shaver přiznává, že nemá důvěrné informace od společnosti Google, a tudíž se lze o jejím úmyslu jen dohadovat.
Chrome Frame, který Google uvolnil 23. září, je v současné době možné spustit jen na prohlížečích IE6, IE7 a IE8. Do nich přináší renderovací jádro WebKit používané v konkurenčním prohlížeči Chrome od Googlu, čímž se docílí výrazného navýšení rychlosti. Kromě toho je Chrome Frame určen i pro webové vývojáře. Podporuje totiž některé standardy, s kterými si IE normálně neví rady, například HTML 5.
Dalším důvodem, proč se Google rozhodl vytvořit tento plugin, je příprava zázemí pro jeho komunikační nástroj Wave. Použití nástroje Chrome Frame v prohlížeči IE je podle Googlu nezbytné, chce-li na něm uživatel spouštět pokročilé webové aplikace, jako je například právě Google Wave. Vývojáři Googlu na vylepšování nástroje Wave pro IE údajně strávili „nespočet hodin,“ ale nakonec své úsilí raději nasměrovali do pluginu Chrome Frame.
Shaver se domnívá, že Chrome Frame zahrnuje technologie, které by mohly být později použity i v prohlížečích Firefox a Opera. „Zatím k jejich uvolnění nesáhli“ říká Shaver. „A doufám, že to ani neudělají.“
Stejně jako Microsoft, ani Mozilla zatím neví, zdali šáhne po některých ochranných opatřeních, která by znemožňovala budoucí použití pluginu Chrome Frame na prohlížeči Firefox. „Záměry Googlu jsou nejasné“ říká Shaver. Google totiž stále nebyl sto komentovat, uvažuje-li v budoucnu o verzích pluginu Chrome Frame i pro další prohlížeče.