Umělecký experiment byl realizován v roce 1985 na popud společnosti Commodore – tvůrce počítačů Amiga. Commodore známému umělci zaplatil za vytvoření několika prací, čímž chtěl mimo jiné podpořit uvedení přístroje Amiga 1000 do prodeje.
Počítačovým nadšencům se nyní v rámci tři roky trvajícího projektu podařilo obnovit obrazy uložené v zastaralém datovém formátu. Digitální obrazy byly „restaurovány“ zaměstnanci a studenty z Carnegie Mellon University, kteří jsou členy tamního počítačového klubu.
Obnovením zapomenutých děl byl klub zaúkolován Corym Arcangelem, který sám o sobě mluví jako o velkém fanouškovi Warholovy tvorby. Warholova zapojení do propagace počítačů značky Amiga si prý všiml díky jednomu videu z roku 1985 nahranému na YouTube. Na tomto záznamu se Warhol účastní tiskové konference společnosti Commodore a používá grafický program jejich počítačů k namalování portrétu hlavní zpěvačky skupiny Blondie Debbie Harryové.
Arcangel se poté zajímal o to, jestli Warhol na zakázku pro Commodore vytvořil nějaká další podobná díla, a v roce 2011 kontaktoval Muzeum Andyho Warhola s žádostí o možnost prozkoumání jejich sbírky. Nakonec tak objevil počítač Amiga a několik disket. Následně vyhledat odborníky z Carnegie Mellon University.
Ke zkopírování dat ze starých disket byly použity takové nástroje, aby nedošlo k poškození originálního úložiště. Analýzou disket se pak podařilo objevit soubory nazvané campbells.pic, flower.pic či marilyn1.pic.
Warhol některá z objevených děl i elektronicky podepsal. Celkem bylo obnoveno 18 obrazů, 12 z nich neslo podpis Andyho Warhola.
Objevení a obnovení děl bylo zaznamenáno a výsledkem je dokument, který se na Carnegie Library University bude promítat 10. května. Později bude přístupný i všem internetovým uživatelům na webu http://nowseethis.org/.