S odstupem času do PC Worldu opět dorazily zabezpečovací produkty Norton. V nedávné historii jim uživatelé vytýkali, že jsou příliš pomalé, týdenní automatické aktualizace s občasnými kritickými updaty také nebyly právě dokonalým řešením. Poslední zmíněný problém Norton později odstranil, když zavedl pravidelné denní aktualizace (zhruba od roku 2006/2007). Poté, co jsme na našem redakčním počítači spustili instalaci Norton Internet Security ve verzi 2008, byli jsme příjemně překvapeni jejím průběhem, který se nesl ve svižném tempu a bez nutnosti restartu. Stažení přídavného add-on balíčku s antispamem a rodičovskou kontrolou již však restart PC vyžadovalo. V další fázi jsme očekávali obvyklou prodlevu na uvaření kávy, během níž měla proběhnout aktualizace programu, ale instalátor stáhnul a nainstaloval značné množství updatů poměrně rychle, pracuje totiž konečně s přírůstkovou metodu aktualizace místo dříve používaných datově objemných kompletních balíků. Po restartu a ujištění o ukončení této procedury byl již nový Norton připraven k použití.
Následovaly samotné testy – start počítače zůstal subjektivně bez prodlev, rovněž běh systému nevykazoval přespřílišné známky zpomalení. V parametru zatížení operační paměti počítače patří nová verze Nortonu k běžnému průměru. Zajímavé výsledky přineslo testování rychlosti skenování obsahu HDD. Náš testovací počítač (vybavený dvoujádrovým procesorem od Intelu) byl Nortonem kompletně prověřen za 24 minut a 58 vteřin, NOD32 ve své třetí verzi totéž zvládnul za 37 minut a 28 sekund, Kaspersky IS7 se zastavil až po více než dvou hodinách. Výsledky testů na jednojádrovém notebooku (AMD Sempron 3400+ Mobile) již tak skvěle pro Norton nedopadly, neboť byl o něco pomalejší než NOD, ale pouze s malým rozdílem. Závěr je tedy jasný: nový Norton byl svými tvůrci optimalizován pro dvoujádrové procesory.
Antispam a rodičovskou kontrolu považujeme celkově za slabší, ale Norton slibuje brzké vylepšení těchto funkcí. Modul Phishing protection, který se integruje do Internet Exploreru a Firefoxu, chrání uživatele před přesměrováním na podvodné stránky. Pro mnoho uživatelů může být přínosná rovněž funkce Identity safe, která je schopná zapamatovat si hesla z různých webových stránek a chrání tyto údaje tzv. hlavním (master) heslem. Na daných stránkách poté hesla uživateli automaticky doplňuje, přičemž toto řešení se podle našeho názoru hodí všem, kteří se na webu často přihlašují do různých diskuzí, webmailů či internetových e-shopů, a přitom nechtějí riskovat ponechání defaultně nastaveného zapamatování hesla. Poslední funkcí Nortonu 2008, kterou si v našem krátkém přehledu připomeneme, je Browser defender (Ochrana prohlížeče), jež zkontroluje nastavení prohlížeče včetně rozšiřujících modulů a ActiveX prvků za účelem ochrany proti škodlivé modifikaci způsobující otevřenost PC vůči bezpečnostním rizikům.