Levnější OLED displeje s delší životností jsou nyní opět o krok blíže. Laboratořím Pacific Northwest National Laboratory v USA se podařilo vyrobit směs nových materiálů, které prodlužují životnost modrých organických krystalů přibližně o čtvrtinu. Vzhledem k tomu, že jejich životnost je nejmenší z celé technologie OLED, zvyšuje se tím o tuto míru celková výdrž organických displejů.
OLED (organic light emitting diode) je technologie organických krystalů, jedna z nejnovějších zobrazovacích technologií na trhu. V OLED displejích jsou zdrojem světla přímo zobrazovací body podobně jako je tomu u plazmových (PDP) obrazovek. Naopak dnes nejrozšířenější LCD displeje používají podsvětlení ze zářivek (CCFL) či světelných diod (LED). OLED technologie nabízí v porovnání s LCD výrazně vyšší kontrast, pozorovací úhly, odezvu, obecně lepší barvy a jsou také velmi tenké, i když to není většinou to hlavní, proč by si měl člověk OLED displej kupovat.
Na druhou stranu mají OLED nevýhodu v podobě zatím stále příliš vysoké ceny a také omezené životnosti zejména modré barevné složky (i relativně menšího pokrytí modré části spektra proti červené z zelené).
Z těchto důvodů (ovšem hlavně kvůli ceně) se zatím OLED použití omezuje na malé displeje v lepších mobilních telefonech a multimediálních přehrávačích, nicméně postupně se dostávají i do vybraných notebooků. Běžně prodávaná OLED televize je zatím jediná a to Sony XEL-1 úhlopříčkou 11“ (28 cm), rozlišením 960x540 (čtvrtina Full HD 1080p) a tloušťkou jen 3 mm. Cena je ovšem pro většinu zákazníků stále příliš vysoká, 2500 dolarů je prostě za bezmála 30cm televizi příliš. Proto se také XEL-1 prodává jen v Japonsku, USA a Kanadě.
S novým pokrokem ve výrobě lze očekávat, že se OLED dostanou do stále větších obrazovek, až zřejmě postupně obsadí i high-definition televize. Tedy pokud se neobjeví zcela nová podobně výkonná a cenově přijatelná zobrazovací technologie.