Jak jsme již na Security Worldu psali (Britský útočník pátral v americké armádní síti po existenci UFO), McKinnon se provinil tím, že vnikl do počítačů NASA a Pentagonu, kde pátral po existenci UFO (byl přesvědčen, že NASA tyto informace tají). Britský soud již předtím rozhodl, že provinilec může být do USA vydán. Má zde však být souzen v souvislosti s protiteroristickou legislativou, přičemž ale podle Johnsona nepředstavuje pro bezpečnost USA žádné nebezpečí. Předpokládá se, že v USA by mohl dostat vyšší trest než v Británii.
Zdroj: Computerworld.com
Poznámky:
Je pravda, že McKinnon postupoval tak, že pouze zkusil na serverech NASA výchozí hesla příslušných produktů (takže by se dalo argumentovat, že tím upozornil na bezpečnostní problém, který by mohl mít závažnější následky). Svůj útok provedl velmi naivně navíc z vlastního počítače. Člověk pátrající tímto způsobem po mimozemšťanech může být prostě psychiky nemocný.
Pokud nicméně mezi Británií a USA existuje dohoda o vydávání podezřelých z příslušného trestného činu, pak je nejspíš na americkém soudu, aby to posoudil.
Není ale pravda, že McKinnon svým postupem nenapáchal žádnou škodu, což obviněný tvrdí. Síť byla následkem toho vyřazena z provozu. Obecně jakékoliv narušení kritické infrastruktury s sebou nese výrazné finanční škody, v tomto případě byla vyčíslena na 700 000 dolarů.