Osvěta v oblasti teleworkingu probíhá i v Česku

21. 3. 2008

Sdílet

Společnost Langmaster s.r.o. ve spolupráci s několika dalšími firmami uskutečnila v uplynulých dvou letech rozsáhlý projekt na podporu teleworkingu v ČR.

bitcoin školení listopad 24

Účelem projektu je podpora práce z mobilního pracoviště (z domova, kavárny nebo třeba zahraničního pobytu) s využitím informačních technologií, tzv. teleworking.

Pilotní verze projektu proběhla na Plzeňsku, kde bylo proškoleno několik desítek nezaměstnaných. Na nich si organizátoři projektu vyzkoušeli samotnou metodiku školení, kterou později využili při tvorbě e-learningových kurzů na svém webu www.teleworking.cz. Vše bylo financováno ze sociálních fondů Evropské unie na podporu zaměstnanosti a státního rozpočtu ČR, přičemž hlavním záměrem projektu se stala podpora zaměstnanosti žen s malými dětmi v domácnosti, dále pak i postižených a jinak znevýhodněných spoluobčanů.



Informace z uvedené oblasti byly poskytovány jak samotným zájemcům o podobnou formu práce, tak i zaměstnavatelům, kteří musejí při tomto druhu pracovní činnosti opustit myšlenku přímé kontroly zaměstnance na pracovišti a soustředit se spíše na revizi výsledků jeho práce. Na tiskové konferenci byla vyslovena zajímavá myšlenka, a sice, že zaměstnanec pracující z domova mnohdy vykazuje vyšší známky kvality odvedené prácev porovnání s případem, kdy by trávil pevně stanovený čas ve firemní kanceláři. Zároveň je "teleworker" dle zkušeností teamu, který celý projekt provozuje, ochoten pracovat déle, neboť není nucen mrhat čas dojížděním na pracoviště. Navíc si může svou pracovní dobu upravit v průběhu dne tak, aby mu plně vyhovovala.

V brzké době by měly následovat další mnohem rozsáhlejší projekty tohoto charakteru na území celé ČR, přičemž na podobné aktivity byla pro následující roky vyčleněna 1 miliarda Kč.

- - Adam Šoltys, Čestmír Žák