Hlavním cílem CETC je poskytnout výrobcům palivových článků dotace na projekty a možnost nalezení potenciálních partnerů pro technologickou spolupráci.
Přestože se organizace bude zabývat veškerými ekologickými a obnovitelnými zdroji energie, z počátku se aktivity projektu zaměří zejména na vývoj palivových článků, kterými se v současnosti Temasek Polytechnic zabývá společně s řadou menších společností.
Na vývoji vodíkových palivových článků má zájem i vláda; zdroj energie, jehož jedinou zplodinou je voda, celosvětově ulehčí životnímu prostředí. Od CETC se očekává, že podpoří vývoj a výzkum tak, aby vznikl komerčně použitelný produkt.
Členové CETC získají přístup k obchodnímu a technologickému zázemí a podpoře, navíc budou moci získat potřebné finance pro své aktivity, například v podobě vládních dotací nebo rizikového kapitálu.
Vláda přislíbila přispět na vývoj ekologických zdrojů energie částkou 350 mil. dolarů.
Některé společnosti zapojené do projektu CETC již v současnosti mají produkty v pokročilé fázi vývoje. Například firma Gashub Technology vyvinula UPS napájenou palivovými články a společnost Horizon Fuel Cell Technologies přišla s nabíječkami pro mobilní telefony, notebooky a další přenosná zařízení.
Dalšími společnostmi zainteresovanými do CETC jsou Ascendas Land, City Developments, Keppel Land, United Premas, AUM Business Creations a Real Time Engineering.
Vodíkové palivové články jsou velkou nadějí pro zlepšení stavu životního prostředí. Kromě toho, že jsou ekologické, budou zároveň levné, což usnadní jejich celosvětové rozšíření.