Ohebné displeje jsou již nějaký čas na trhu, ale nyní představili vývojáři z Binghamton University skládací baterii. Zajímavé jsou na ní dvě věci: Baterie je skládací a energii v ní produkují bakterie.
Baterie představují levné a dostupné řešení do destinací bez elektrifikace nebo pro lidi s nízkými příjmy či v těžké životní situaci. Jak to celé funguje? Papírové biosenzory již běžně používáme, ale vždy je třeba je mít v kombinaci s nějakým zařízením. Cílem je vytvořit technologii, která zařízením umožní tyto baterie využívat. V současné době se dá papírová baterie složit do velikosti krabičky od sirek a náklady na výrobu představují asi 5 centů/kus.
Papír je levný, v přírodě se rozkládá a díky kapilárním silám nejsou zapotřebí žádné pumpy ani stříkačky, které by do něj napustily „energii“. Bakterie zde fungují jako zdroj energie. Svým metabolismem a rozkladem poskytují mikrowatty energie, kterou je možné využít. Bakterie se nacházejí všude kolem nás, například v odpadní vodě. Stačí namočit papír, bakterie se nasají dovnitř a základ baterie je na světě.