Analýza prací zaměřených výhradně na softwarové inženýrství ukázala, že ve všech regionech je poptávka po blockchainových profesionálech velmi vysoká. Blockchainové inženýry následují odborníci na kybernetickou bezpečnost (132 %) a softwaroví vývojáři (embedded, 76 %).
Oproti tomu jen nízkého růstu se dočkali odborníci na strojové učení (27 %) nebo na mobilní zařízení (15 %) a front-end (4 %).
Hired sesbíralo svá data od více než 100 000 žadatelů o práci z více než 10 000 společností, které služby firmy využívají. Zvýšily se i platy pro blockchainové inženýry, a to celosvětově; nejvýše zůstávají herní vývojáři, blockchainoví inženýři jsou hned poté a trojici uzavírají back-endoví vývojáři.
To jsou však data z amerického New Yorku – reálně jsou platy dost vyrovnané a v různých městech a regionech jsou nejlépe placení různí profesionálové. Jeden trend je jasný: když se zvyšuje poptávka, zvyšují se i platy.
Přestože nárůst o 517 % je opravdu vysoký, neliší se až tolik od jiných předpovědí, které se rovněž pohybují v řádu stovek procent. Rozumět blockchainu je dnes opravdu ceněná dovednost – otázkou je jen to, jak dlouho vydrží. Stále ještě totiž osvojování blockchainu tápe, reálné nasazení technologie není časté.
Největší naději v tomto ohledu skýtá bankovní sektor, logistika a různé alternativní finanční služby, včetně vysoce volatilních kryptoměn.