Všechny již prodávané, nebo na nejbližší dobu chystané, 3D televize používají aktivní brýle (active shutter glasses), které obsahují LCD krystaly, vysílač a baterii. LCD krystaly se pak velmi rychle přepínají podle toho, jak obrazovka střídá obraz pro levé a pravé oko. Výhodou by měla být vyšší kvalita takového řešení, nevýhodou naopak poměrně vysoká cena brýlí (~3000 korun za jedny) a také vzájemná nekompatibilita značek, tedy co se hodí pro Panasonic, to už nejde u Samsungu apod.
Nová Full HD 3D televize LG LD950 s úhlopříčkou 47" (119 cm) tak jako první používá pasivní systém, kde se používají levné polarizační brýle známé například z kin s 3D projekcí. Obrazovka má frekvenci až 200 Hz a v sadě budou rovnou čtyři páry pasivních polarizačních brýlí, z konektorů 4x HDMI 1.4 (například pro Blu-ray 3D přehrávač), zobrazí i běžné 2D video a díky USB portu přehraje DivX, MP3 a JPEG soubory.
Vedle tohoto pasivního modelu ohlásilo LG i 3D televizi klasické konstrukce s aktivními brýlemi LX9900 (55" a 47") a LX6900 (42"), který se navíc pyšní jen 3 cm hlubokou ultra-tenkou obrazovkou. Obě budou k dostání v květnu (máj), ceny zatím neznámé.