Je důvod, proč se českému trhu Veeam věnuje. Velké, nově otevírané R&D centrum v Praze je největším a nejdůležitějším, které Veeam na světě má, a zaměstnávat bude stovky lidí. Není tak divu, že právě ČR věnuje firma značnou pozornost.
Na konferenci tak promluvil například Martin Štětka, regionální ředitel CEE či systémoví inženýři Martin Beran a Boris Mittelmann.
Velmi zajímavě shrnul svoji zkušenost s Veeamem Tomáš Müller, který je IT ředitelem ve Fortuna Entertainment Group. Sázková kancelář procházela v posledních letech masivní digitalizací a Müller popsal své zážitky, které digitální proměna velké firmy přinášela a jakým způsobem může být virtualizace a modernizace zjednodušená využitím virtualizačních a síťových produktů Veeamu.
Dostalo se také na přednášky odborníků z Microsoftu, VMware a Nutanixu. Chybět samozřejmě nemohl ani následný networking.
Veeam zde mimo jiné ukázal, v jakém odvětví má nejvyšší obrat: Na prvním místě je zálohování a obnova, zhodnocená na 7,4 miliardách dolarů, za nimiž následuje správa dat s 2,8 miliardami a e-discovery s 1,8 miliardami.
Firma také ukázala kompletní šíři svých zálohovacích řešení, mezi ty patří virtuální zálohy (VMware, Hyper-V, Nutanix AHV), fyzické (Windows, Linux, Oracle Solaris nebo AIX), SaaS (Office365 a OneDrive) nebo cloudové zálohy (Azure, IBM Cloud či AWS).
Úvodní přednáška trefně skončila a začala citátem Benjamina Franklina „jedinou konstantou života je změna“. Možné to je, ale snad ještě důležitější je ochrana proti ransomwaru. Ač to Veeam na celé konferenci zmínil spíše okrajově, právě funkční zálohování je nejlepší ochranou proti zašifrování dat útočníky, a je tak klíčovou součástí kybernetické bezpečnosti.