Systém CSAIL tiskne funkční, specializovaná zařízení a roboty bez nutnosti zásahu člověka. Dále systém umožňuje uživatelům definovat strukturální geometrii dronu, navrhnout vnitřní složení drona a sestavit elektronické komponenty podle potřeby.
LaserFactory, jak MIT stroj nazývá, poté dron vytvoří a ten je ihned schopen letu. Jde o harmonii softwaru a hardwaru. Uživatel pomocí softwarových nástrojů drona navrhne a samotný hardware CSAILu ho poté vytvoří.
Podle doktoranda na CSAILu, Martina Nissera, by tento typ stroje mohli zužitkovat třeba produktoví vývojáři, různí kutilové, ale i vědci, výzkumníci nebo, což je komerčně asi nejzajímavější, odborníci v oblasti prototypizace. Být schopen rychle vytisknout prototyp nositelných zařízení, robotů a různé elektroniky má velký potenciál.
A přestože LaserFactory zatím tiskne jen drony, to budoucna by to umět měla.
Ačkoli je technologie daleko od reálného užití, její potenciál nelze popřít. Rychle tisknutelné drony by šlo využít kupříkladu pro dodávky zboží v době zvýšené poptávky nebo pro různé záchranné operace.
Největší překážkou pro další rozšíření produktu je vytváření složitější elektroniky; polovodiče jsou zkráka pořád polovodiče.