Podle Candida Wüesta ze společnosti Symantec hrozí účastníkům fotbalového mistrovtsív světa řada bezpečnostních rizik v souvislosti se smartphony.
„Současné chytré telefony nejsou chráněné proti nebezpečným činnostem, jako jsou phishing, podvodné webové stránky a automatické stahování z webu, které mohou vést k infikování zařízení nebezpečnými kódy, například trojskými koni,“ říká Candid Wüest.
K dnešnímu dni bylo ve vztahu ke všem mobilních platformám podle Symantecu identifikováno přibližně 400 hrozeb a i když se toto číslo může zdát bezvýznamné ve srovnání se čtyřmi miliony hrozeb, které napadají platformy osobních počítačů, jsou uživatelé vystaveni velice reálným nebezpečím.
„Kupodivu,“ říká Wüest, „největší hrozbou pro fanoušky je ztráta jejich telefonu. Telefony všech významných značek umožňující přístup k internetu obsahují značné množství obchodních a osobních informací, k nimž mohou v případě ztráty nebo krádeže přístroje snadno získat přístup zločinci.“
Některé telefony sice nabízejí jistou míru ochrany šifrováním, ale Wüest varuje, že tuto ochranu lze obejít. „Fotografie a videa by měli fanoušci co nejdříve zálohovat do počítače nebo do úložiště online, jaké poskytuje například Google.“
V Jižní Africe se běžně vyskytují aktivní body sítí Wi-Fi a Wüest si myslí, že uživatelé by si měli ověřovat, zda jsou legální.
„Buďte také opatrní při používání sociálních sítí, jako jsou Twitter a Facebook, protože zločinci pomocí nich často zjišťují, kdy budou lidé mimo domov. Zážitky fanoušků se určitě zkalí, když zjistí, že jejich domov byl vybrakován, zatímco si v cizině užívají světový šampionát,“ dodává Wüest.