Pomocí zpětnovazebného učení se AI DeepMindu umí extrémně dobře přizpůsobovat různým situacím; variabilnější program AlphaZero je schopen jiné, specificky zaměřené umělé inteligence hrají Go, šachy a shogi (japonské šachy), a to po několika dnech, kdy hraje sám proti sobě.
Možná ještě zajímavější využití však AI DeepMindu nalézá ve videohrách, velmi ziskové oblasti. Nedávné oznámení firmy Blizzard ukázalo, že se umělá inteligence dále vyvíjí a trénuje na záznamech profesionálních zápasů, populárních obzvláště v asijských zemích.
Je snadné videoherní umělou inteligenci označit za okrajovou a relativně nevýznamnou zábavu, jenže situace je opačná: AI ve videohrách představuje obrovskou výzvu pro učení strojů, protože musí reagovat na neustále se měnící situaci, nečekané události, různé herní styly a tak dále; jde o skvělé prostředí nejen pro testování metod strojového učení, ale také měření samotného pokroku AI.
Pozorovat vývoj strategií je navíc velmi poučné: pomáhá vědcům a programátorům praktickým a srozumitelným způsobem osvětlovat, jak umělá inteligence sama sebe vůbec vylepšuje.
Google mimochodem nedávno oznámil odkoupení DeepMindu, což je poněkud zvláštní – vzhledem k tomu, že oba spadají pod mateřský Alphabet.