Video: Google prý chystá vlastní tablet s Chrome OS

8. 2. 2010

Sdílet

Dnes společně nahlédneme na koncept tabletu od Googlu, poslechneme si Billa Gatese z Davosu a podíváme se na robota, kterého společně vyvíjí NASA a General Motors.

 

bitcoin školení listopad 24

(video)

 

Od představení iPadu se objevují smíšené reakce na jeho využití jako webového prohlížeče. Nejvíce stížností se točí okolo absence podpory technologie Adobe Flash, kterou využívá většina sítí jako YouTube, Hulu a Facebook. Celá aféra vyvrcholila v době, když si na blogu AppleInsider.com všimli, že propagační fotografie a dokonce i video na oficiálních stránkách Applu, které právě vidíte, zobrazuje na iPadu stránku s flashovým obsahem. Po této události byly kompromitující materiály z webu staženy. Ze stránek společnosti byly odstraněny některé obrázky a zmíněné video zobrazuje na místě, kde se předtím nacházel flashový obsah, už jen prázdný bílý rámeček. I když Apple výslovně nepotvrdil, že iPad nebude Flash podporovat, zástupci společnosti se k tomu odmítli vyjádřit.

Ve snaze ukrást Applu trochu pozornosti představil Google návrh svého tabletu s operačním systémem Chrome OS. I když jde evidentně o koncept ve velmi rané fázi, již nyní můžeme vidět, že by tablet stejně jako iPad mohl podporovat multitouch. Dále je patrné, že by tablet měl zvládat i multitasking, jehož podpora u iPadu chybí. Zatím se neví kdy, a jestli vůbec, se tento tablet objeví na trhu.

U Googlu ještě zůstaneme, společnost minulý týden vydala update pro smartphone Nexus One, který opraví problémy některých uživatelů s připojením do 3G sítí a přinese i podporu pro multitouch.

Bill Gates, předseda Nadace Billa & Melindy Gatesových, se nedávno zúčastnil Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, kde oznámil zvýšení finanční podpory na očkování.

„Během tohoto desetiletí jsme utratili přes 4,5 milionu dolarů za výzkum a rozvoz očkovacích látek. A dnes bychom se chtěli zavázat, že v tom následujícím desetiletí, ve kterém podle nás očkovací látky sehrají velmi důležitou roli, podpoříme tyto produkty finanční částkou vyšší než 10 miliard dolarů. Chceme tak pomoci vynalézt nové látky a přispět k jejich rozšíření a pokrytí.“

Světové ekonomické fórum je každoročním shromážděním vysokých představitelů politiky a ekonomiky se zaměřením na problémy jako globální vývoj, a právě Gates je již několik let jeho stálým účastníkem.

NASA a General Motors společně vyvíjí příští generaci robotů, která se uplatní v automobilovém průmyslu i vesmírných misích. Inovovaný robot, nazvaný Robonaut - zkráceně R2, je rychlejší, zručnější a technicky mnohem vyspělejší než jeho předchůdce. Je navržen pro co největší samostatnost, aby vykonával úkony pod dohledem s minimem lidských zákroků.

„Z perspektivy General Motors bychom chtěli automatizovat úkony, které se opakují, nevyžadují myšlení nebo jsou pro naše zaměstnance náročné. Tyto požadavky jsou zároveň velmi podobné úkolům, které by chtěla automatizovat NASA a ulehčit tak astronautům.“

Robot je vybaven mnoha senzory, takže by mu problém nemělo činit ani prostředí s nulovou gravitací. Zatím se neví, kdy bude robot dokončen, a neznámá je i jeho cena.

Tým psychologů z britské Univerzity v Leeds minulý týden přišel se studií, která prokazuje, že u lidí, kteří tráví podstatnou část svého života online, se mnohem častěji vyskytují příznaky deprese. Jakmile lidé začnou nahrazovat skutečný život a osobní kontakt online konverzacemi na různých formách chatu a sociálních sítí jako je Facebook a Twitter, má to vždy "vážný vliv na jejich mentální zdraví", vyplývá ze studie. Podobný výzkum, který provedlo minulý rok Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, došel ke stejnému závěru. Zatím však studie neprokázala, co nastává jako první. Hledají deprimovaní lidé útěchu na Internetu, nebo se stávají deprimovanými kvůli němu?

Datové centrum v jediné krabici, neboli HP POD, s optimalizací pro maximální výkon. Hewlett Packard uvedl na trh jeho novou a menší verzi, která se vtěsná do jednoho přepravního kontejneru. Pojme až deset serverových boxů a i když je užitečnost tohoto řešení diskutabilní, dle některých analytiků se v jistých situacích může hodit, protože umožňuje společnostem rozšířit výpočetní středisko mnohem rychleji a levněji, než kdyby se rozhodla postavit nové. Centra jsou energeticky účinná a v USA vám je dodají do šesti týdnů, ve světe pak do 12 týdnů. Prázdný kontejner stojí 600 000 dolarů, s IT vybavením se jeho cena vyšplhá až na několik milionů dolarů.