Kybernetická bezpečnost byla při vývoji a výrobě IoT zařízení, jako jsou IP kamery, routery, systémy HVAC, zdravotnické přístroje a další, velmi často opomíjena. Důvodem byl i omezený výpočetní výkon a úložiště IoT zařízení, což nenechávalo příliš prostoru pro implementaci tradičních bezpečnostních řešení.
IoT zařízení také používají starší operační systémy, které nelze záplatovat, používají slabá nebo výchozí hesla a nejsou monitorována z hlediska bezpečnosti. Kyberzločinci se ale právě proto na tato zranitelná IoT zařízení zaměřují a používají je jako na vstupní bod do podnikové sítě.
Jakmile do ní proniknou, mohou se dále šířit a získat přístup k citlivým informacím a datům, které využívají při dalších malwarových a ransomwarových útocích.
Intel Pathfinder for RISC-V je nová platforma pro SoC (System on a Chip) architekty a vývojáře systémového softwaru, která umožňuje definovat nové IoT produkty. Výrobci IoT zařízení mohou v rámci platformy využít zabezpečení Check Point Quantum IoT Protect a integrovat ochranu již od začátku životního cyklu produktu.
Quantum IoT Protect s Nano Agent technologií umožňuje přímo v rámci produktu identifikovat a v reálném čase zastavit sofistikované útoky a hrozby, včetně zranitelností nultého dne. Kompletně chrání firmware, včetně komponent třetích stran, aniž by to mělo vliv na výkon IoT zařízení.
Security World si můžete koupit i jako klasický časopis, buď v klasické tištěné formě nebo v elektronické verzi. Věnujeme se bezpečnosti počítačových systémů, ochraně dat, informací a soukromí. Jsme jediný titul na českém a slovenském trhu, který oslovuje širokou čtenářskou obec – od ředitelů firem, přes odborníky na bezpečnost po koncové uživatele. Naším cílem je poskytnout ucelený přehled o bezpečnostních hrozbách a zejména o tom, proč a jak se jim bránit, případně proč respektovat a dodržovat nařízení IT manažerů ve firmách.