Když na Internetu navštívíte stránky nadšenců do skládání počítačových sestav, jako jsou například weby /r/battlestations nebo PCPartPicker, pak vám záhy bude jasné, jaké jsou v této oblasti nejnovější trendy co se týče vylepšování vzhledu stolních počítačů. Zjistíte totiž, že většina těch nejpovedenějších počítačových sestav je vybavena nějakou podobou LED osvětlení, přičemž konkrétní volba osvětlení je velmi pečlivě vybírána tak, aby výsledný efekt byl co nejpůsobivější a nejatraktivnější.
Nejjednodušší řešení: osvětlení integrované v počítačových komponentách – grafické karty, chladiče, větráčky, moduly RAM...
To samé platí i pro grafické karty a dokonce i pro chladiče, větráčky v počítačových skříních nebo moduly operační paměti RAM (například G.Skill´s Trident Z RGB Series). Osvíceny mohou být totiž i všechny tyto komponenty. Řešení osvětlení tímto způsobem je skutečně velmi jednoduché. Stačí totiž příslušnou sestavu nainstalovat do počítačové skříně, stáhnout ovladače, popřípadě řídící aplikaci a vybrat barvu.
Je zřejmé, že pokud si pro osvětlení svého počítače vyberete komponenty od různých výrobců, pak jejich sladění bude pro vás doslova výzvou (a ne jednoduchou), protože budete muset pracovat s několika různými aplikacemi. Naštěstí se blýská na lepší časy, protože se objevují první vlaštovky naznačující možnosti spolupráce mezi výrobky různých výrobců. Tak například aplikace Aura Sync od firmy Asus nabízí podporu API, díky čemuž je možné sladit osvětlení i s komponentami jiných výrobců s integrovanými LED diodami. Řešení Mystic Light Sync od firmy MSI se zase chlubí partnerstvím s firmami Corsair, G.Skill, Bitfenix, Phanteks a dalšími, přičmemž dokáže sladit osvětlení RGB svých firemních komponent s komponentami jmenovaných výrobců.