Acer a Samsung: Nové smartphony přichází

Firma Samsung v úterý představila na výstavě CommunicAsia v Singapuru nový smartphone Galaxy běžící na operačním systému Android společnosti Google. Své novinky pak oznámil i Acer, který intenzivně útočí na trh smartphonů.


Toto zařízení bylo předváděno již v dubnu pod názvem i7500, nyní vyjde jako Galaxy. Disponuje 3,2 palcovým AMOLED displejem, GPS, 5-megapixelovým fotoaparátem, který je schopný natáčet video, a dotykovým displejem z tvrzeného skla s odolností proti poškrábání. Stejně jako ostatní Android smartphony nabízí přístup ke službě Android Market a několika službám Google, například Gmail, Google Maps a YouTube.

V Německu a ve Francii by zařízení mělo být k dispozici na konci tohoto měsíce, v ostatních zemích Samsung plánuje nasazení během druhé poloviny roku. Cena ještě nebyla stanovena.

Zařízení neobsahuje klávesnici, nabízí pouze její virtuální podobu s fyzickou odezvou při psaní. Právě díky nepřítomnosti klávesnice a použití AMOLED displeje, který nepotřebuje osvětlení, je přístroj velmi tenký, pouhých 115 milimetrů. Smartphone bude fungovat v WCDMA 3G sítích a podporuje přenos dat rychlostí až 7,2 Mbps, pokud operátor nabízí síť s HSPA, samozřejmostí je podpora Wi-Fi.

Další společnost, Acer, má v plánu vypustit v září na trh dokonce tři své poslední modely smartphonů, z nichž dva budou reagovat na krizi nízkou cenu. Jejich označení bude trochu netradiční – F1, L1 a C1.

Všechna tři zařízení budou využívat operační systém Microsoft Windows Mobile 6.5 a vlastní uživatelské prostředí firmy Acer. F1 je úzký přístroj s 3,8 palcovým displejem vytvořený pro snadné brouzdání po internetu, L1 je zařízení s 3 palcovou obrazovkou a numerickou klávesnicí, která se vysouvá ze spodu telefonu. Třetí smartphone, C1, je podobný L1, jen má o trochu větší displej – 3,2 palce a nedisponuje vysouvací klávesnicí.

C1 a L1 mají být velmi levná zařízení s podobnými funkcemi jako obyčejné mobilní telefony, ale s dotykovým displejem. C1 bude stát mezi 40 až 50 dolary, L1 bude o trochu dražší kvůli přítomnosti vysouvací klávesnice. Cena F1 ještě nebyla oznámena.

C1 bude k dispozici ve dvou verzích, s podporou 3G sítí a s EDGE. F1 bude využívat čipset od společnosti Qualcomm, pracovat s 3G sítěmi a HSPA technologií pro download a nabízet vestavěný 5-megapixelový fotoaparát.Komentáře