CES 2009: Samsung představí LCD TV silnou 7 mm

Společnost Samsung chystá představit na veletrhu CES, který začíná ve čtvrtek v americkém Las Vegas, televizní přijímač s LCD panelem, který je silný jen 7 mm. Jedná se tak o nový rekord v této kategorii.


Panel v chystaném modelu LCD televizoru (viz obrázky) využívá podsvícení pomocí LED diod, které přináší lepší výsledky, než podsvícení prostřednictvím fluorescenčních zářivek a tento nový model od Samsungu se tak stane nejtenčí předvedenou LCD televizí na světě. Dosud držel rekord evropský Philips, který předvedl na veletrhu IFA v Berlíne 8 mm silný prototyp LCD televizoru a při té samé příležitosti předváděla společnost Sony model silný 9,9 mm, který byl již připraven k prodeji a stal se tak nejtenčí LCD televizorem dostupným v obchodech.

I když CES začíná až ve čtvrtek 8. ledna, Samsung naplánoval již na středu tiskovou konferenci, na níž se očekává jako hlavní událost právě představení tohoto nového televizoru.

Výrazně tenčí obrazovky je však možné vyrábět pomocí technologie OLED (organic light emitting diode), jež by měly být na CESu také k vidění a například v minulém roce Sony představila první komerčně dostupný OLED TV přijímač s označením XEL-1 a s úhlopříčkou 11" a žádný další výrobce zatím k tomuto modelu nenabídl konkurenční alternativu. Poslední model XEL-1 má hloubku pouhých 0,9 mm a byl k vidění na výstavě Ceatec 2008. Více informací najdete v článku Sony předvedla OLED TV silnou necelý milimetr!Komentáře