Fusion-io představil SSD disky s datovým tokem 1,5 GB za vteřinu

Nové Solid State disky od společnosti Fusion-io nabídnou nejvyšší přenosovou rychlost dat na trhu a také dvojnásobnou kapacitu oproti staršímu PCI Express modelu.


Podle amerického výrobce Fusion-io se nová řada SSD, nesoucí název ioDrive Duo, bude moci pochlubit nebývale vysokou propustností dat až 1,5 GB za vteřinu a čtecím výkonem téměř 200 tisíc za vteřinu. Čtecí rychlost pak u 32kB paketů vzrostla na 1500 MB za vteřinu a rychlost zápisu je pak 1400 MB. ioDrive Duo je určen pro standardy PCI Express x8, resp. PCI Express 2.0 x 4, které mohou nabídnout propustnost až 20 GB za vteřinu.

„Mnoho databázových a systémových administrátorů zjistilo, že SANS jsou příliš drahé a svým výkonem, zabezpečením a využitím kapacity nesplňují jejich očekávání“ říká David Flynn, CTO ve společnosti Fusion-io. To je prý také důvod, proč se stále více prodejců aplikací poohlíží po využití SSD.

V nejbližší době se na trhu objeví disky o velikostech 160 GB, 320 GB a 640 GB. Ve druhé polovině tohoto roku by se pak tato nabídka měla rozšířit o disk s kapacitou 1,28 TB.

Nové SSD disky také nabídnou volitelné přepínání do režimu RAID-1 zrcadlení. Pro jeden disk ioDrive Duo totiž budou použity dva moduly ioMemory a uživatel tak může jeden z těchto modulů použít jako záložní kopii, to však za cenu poklesu celkové kapacity SSD na polovinu.

SSD řada ioDrive Duo se na pultech obchodů objeví během měsíce dubna 2009. Výše jejich pořizovací ceny zatím nebyla stanovena, podle aktuální nabídky však cena jednoho GB prostoru vychází na 30 dolarů.Komentáře