Acer představil multimediální notebooky s HD displeji a Blu-ray mechanikou

V minulém týdnu představila společnost Acer novou řadu multimediálních notebooků s inovovaným designem a ohlásila také dokončení akvizice holandské firmy Packard Bell, včetně informací o tom, jak dále hodlá nakládat s produktovou řadou od Packard Bell.V minulém týdnu představila společnost Acer novou řadu multimediálních notebooků s inovovaným designem a ohlásila také dokončení akvizice holandské firmy Packard Bell, včetně informací o tom, jak dále hodlá nakládat s produktovou řadou od Packard Bell.

Nové modely notebooků mají označení Aspire 8920 a 6920 a ve firemním žargonu jsou pojmenovávány jako modré drahokamy. Tyto modely jsou vybavené 18,4“ (v případě prvního) a 16“ (v případě druhého) displeji s podporou HD rozlišení, Blu-ray mechanikami a také podporují Dolby Pro Logic 2.0 audio systém.

Podle viceprezidenta Aceru Jima Wonga se jedná výraznou multimediální a designovou inovaci. Nové notebooky jsou založeny na procesoru Intel Core 2 Duo a budou dodávány s operačními systémy Windows Vista Ultimate a Windows Vista Home Premium. Wong ale potvrdil, že Acer se bude snažit ve svých modelech prodávat i jiné operační systémy, zejména Linux, ovšem bude to hlavně u přístrojů, které nekladou na multimediální stránku takový důraz jako Aspire 8920 a 6920.

K dokončené akvizici společnosti Packard Bell řekl prezident Aceru Gianfranco Lanci, že je v zájmu jeho firmy nabízet produkty pod původními značkami a zákazníci (alespoň ti američtí, o kterých byla řeč) by se i nadále měli setkávat s počítači značky Packard Bell a také Gateway, neboť tuto firmu koupil Acer loni v srpnu. Udržení všech třech značek pomůže zachovat diverzitu produktů na trhu a Acer hodlá zachovat i design typický pro každou z nich. Například nový design „modrých drahokamů“ budou použit jen pro notebooky Aceru a žádné jiné.
Nenechte si ujít:
Asus útočí na trh s notebooky řadou novinek

Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh

Toshiba má unikátní miniaturní notebook s váhou 779 gramů!

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Everex CloudBook CE1200V: další levný mininotebook představen!

Více informací o noteboocích Aspire 8920 a 6920 (včetně detailních technických specifikací a fotografií) lze najít na webových stránkách Aceru.


Nový "modrý drahokam" od Aceru.


Komentáře