Acer představil novou řadu LCD displejů řady X3

Společnost Acer v uplynulém týdnu představila novou řadu displejů X3 se širokoúhlým LCD panelem formátu 16:9 s plným vysokým rozlišením, které jsou určené domácím uživatelům i malým kancelářím.Společnost Acer v uplynulém týdnu představila novou řadu displejů X3 se širokoúhlým LCD panelem formátu 16:9 s plným vysokým rozlišením, které jsou určené domácím uživatelům i malým kancelářím.

Displeje řady Acer X3 byly podle slov výrobce vyvinuty a navrženy pro uživatele, pro něž je důležitá cena a kteří však současně dokáží ocenit kompaktní a praktické provedení vhodné pro domácí zábavu i pro pracovní využití v kanceláři. Širokoúhlé displeje formátu 16:9 jsou nabízeny ve čtyřech velikostech 24”, 22”, 20” a 19” a vyznačují se tenkou černou skříní a stojanem tvaru V, zajišťujícím vyšší stabilitu.

Displej 24” X243H s plným vysokým rozlišením 1920x1080 je určen pro hry a multimediální aplikace ve vysokém rozlišení. Doba odezvy činí 5 ms a kontrastní poměr 40 000:1 optimalizovaný utilitou Acer Adaptive Contrast Management a horizontální pozorovací úhel je pak 178°. Jako volitelné jsou porty DVI a HDMI s podporou HDCP.

Menší 22” model X223HQ (na fotografii pod článkem) má též rozlišení 1920x1080 a odezvu 5 ms, ale kontrastní poměr je jen 20 000:1 a pozorovací úhel pak 176°. Dvacetipalcová verze X203H disponuje rozlišením 1600x900 a kontrastním poměrem 10 000:1 a devatenáctipalcový LCD displej X193HQ má rozlišení 1366x768 a poměrem stran 16:9, svítivost 300 cd/m˛ a kontrastní poměr 10 000:1.

Monitory jsou pak vybaveny následujícími technologiemi:

Acer eColor Management je technologie, která přizpůsobuje výkon panelu různým prostředím, světelným podmínkám a preferovanému způsobu zobrazení. Tato technologie má za cíl optimalizovat podání obrazu podle scénáře, který zvolil uživatel z mnoha možností: standardní režim (normální nastavení pro běžné použití displeje), textový režim (vhodný pro zobrazování dokumentů, listů tabulkových kalkulátorů atd.), grafický režim (zajišťuje nejvyšší kvalitu barevných snímků) a uživatelské režimy (které umožňují přesně přizpůsobit základní nastavení a obraz vlastním požadavkům).

Adaptive Contrast Management (ACM) dynamicky upraví kontrastní poměr vstupního obrazu a ostřejší obraz. Každá scéna je analyzována a obraz je přizpůsobován okénko po okénku, přičemž má být zvýšena i kvalita barev. Technologie Acer Adaptive Contrast Management údajně zaručuje i nižší spotřebu a úsporu energie.

Acer eDisplay Management přesně nastaví veškeré funkce, pro jejichž volbu se běžně používají tlačítka OSD na předním panelu. Tato aplikace je určena pro ovládání jasu, kontrastu a ostrosti (volba nativního rozlišení), barevné rovnováhy a teploty. Každé přizpůsobené nastavení lze uložit a rychle vyvolat pro jednotlivé aplikace nebo světelné podmínky.
Funkce rozdělení plochy displeje/“Obraz v obraze“ umožňuje uživatelům jednoduše zvolit a nastavit jednotlivé části displeje nezávisle na pracovní ploše. Tato funkce je neobyčejně užitečná pro zajištění optimálního zobrazení v každém okně otevřeném pro jinou aplikaci. Acer eDisplay Mangement rovněž podporuje další funkce, jako např. ochranu proti krádeži, řízení barev a nástroj pro správu majetku pro manažery MIS, kteří mohou dálkově ovládat nastavení displeje.

Acer X223HQ


Komentáře