Acer představil nový model netbooku Aspire One s 10“ displejem

Společnost Acer včera oficiálně představila nový netbook Aspire One vybavený 10” displejem, operačním systémem Windows XP a integrovaným modulem Bluetooth, který je navržen pro rychlé, jednoduché a trvalé připojení k internetu.


V loňském roce uvedený model Aspire One se stal podle průzkumů trhu nejprodávanějším netbookem a překonal i prodej Eee PC od Asusu. Byl však vybaven jen 8,9“ LCD displejem a Acer se proto nyní rozhodl nabídnout i variantu s větší úhlopříčkou.

Nový Aspire One (na fotografii vlevo) s 10” displejem váží 1,18 kg a klade podle výrobce důraz na styl, funkčnost, přenosnost a vkládání dat.

10” Aspire One je optimalizován pro prohlížení webových stránek a využívání internetu. Jeho WSVGA displej s podsvětlením LED diodami disponuje rozlišením 1024x600 pixelů (což je stejně jako u loňského modelu) a v horní části displeje se nachází webová kamera Acer Crystal Eye, která má umožňovat funkčnost v nedostatečně osvětleném prostředí.

Co se týká technických parametrů, zde se oproti předchozímu modelu příliš nezměnilo - Aspire One s 10” displejem je taktéž vybaven procesorem Intel Atom N270 (1,6 GHz), čipsetem Mobile Intel 945GSE Express nebo Mobile Intel 82801GBM a může být dodán až s 2GB pamětí DDR.. Standardně  je také vybaven klasickým 2,5“ pevným diskem s kapacitou 160 GB a dále multiformátovou čtečkou paměťových karet. Verze se SSD se tedy uživatelé opět nedočkali. O napájení se může starat tříčlánková nebo dvě verze šestičlánkové Li-ion baterie, s nimiž netbook podle údajů výrobce dosahuje výdrže dle typu tři, šest, resp. sedm hodin v provozu.

Netbook 10” Aspire One je také dodáván s připojením 802.11b/g WiFi s technologií Acer SignalUp zajišťující snadný přístup k dostupným bezdrátovým sítím. Dále je vybaven rozhraním Bluetooth a může být doplněn i volitelnými bezdrátovými technologiemi WiMAX nebo 3G. Dodávat se bude ve čtyřech barevných odstínech (bílém, modrém, červeném a černém) a s operačním systémem Windows XP Home (o Linuxu se Acer nezmiňuje, i když pro předchozí model byl údajně speciálně připraven také OS Limpus Linux, který měl být vhodný i pro úplné začátečníky). Další předinstalovaný softwarebude zahrnovat  zahrnuje Acer eRecovery Management, Acer Launch Manager, Adobe Reader, McAfee Internet Security Suite a Microsoft Office Trial 2007.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.