Amazon chystá další tablet Kindle Fire s 8,9“ displejem

O druhé generaci tabletu Kindle Fire se původně spekulovalo, že by měla být vybavena 10,1“ displejem. Podle zdrojů z dodavatelského řetězce tomu tak ale nebude.

Amazon chystá další tablet Kindle Fire s 8,9“ displejem


Už web Digitimes informoval, že je pravděpodobně, že nový Kindle Fire bude spíše 8,9palcový, což je ale i tak výrazný posun oproti úhlopříčce 7“ u první generace tabletu, která navíc není stále ještě v prodeji. Bližší informace o něm najdete v článku Superlevný tablet Amazonu odhalen, pozici iPadu ale nehrozí.

Podle posledních informací pak dodavatelé LCD panelů Chunghwa Picture Tubes a LG Display začaly pro Amazon připravovat výrobu 8,9“ kapacitních displejů, takže je pravděpodobně, že se začátkem příštího roku se dočkáme představení modelu Kindle Fire právě s touto úhlopříčkou. Podle komentátorů lze očekávat verzi s 10“ displejem až někdy ve třetí vlně během roku 2012. Zda se změní u dalších generací i jiné parametry není dosud jasné.

Spekulace o větším tabletu od Amazonu kolují od srpna, tedy ještě předtím, než byl oficiálně představen 7“ model Kindle Fire. Ten se má začít v USA prodávat tento měsíc, konkrétně za 199 dolarů, mezinárodní dostupnost nebyla zatím ohlášena. Obecně se očekává, že Kindle Fire poměrně zamává trhem tabletů zejména díky své nízké ceně. Samotný Amazon očekává, že poptávka bude prý tak vysoká, že převýší možnosti výroby nového tabletu a ten se tak stane nedostatkovým zbožím. Amazon totiž každý tablet dotuje ze svého 50 dolary, aby se dostal na nižší cenu než konkurence a předpokládá, že se mu tato částka vrátí za nákup obsahu. Již začátkem října mělo nový tablet podle informací Amazonu předobjednáno více než 400 000 zájemců.Komentáře