AMD sází na úspornost a 802.11n

Na trh byla uvedena mobilní verze čipsetu AMD M690, jež by se měla objevit v přenosných počítačích výrobců, jako Dell, Acer či HP, ještě tento měsíc, a která - oproti jiným čipovým sadám od AMD - zvyšuje životnost baterie o celých pětadvacet procent.Na trh byla uvedena mobilní verze čipsetu AMD M690, jež by se měla objevit v přenosných počítačích výrobců, jako Dell, Acer či HP, ještě tento měsíc, a která - oproti jiným čipovým sadám od AMD - zvyšuje životnost baterie o celých pětadvacet procent.

Jak jsme již naznačili, mobilní čipsety M690, M690V a M690T oproti desktopové verzi obsahují především řadu technologií pro snížení spotřeby, nechybí ale ani návrh standardu 802.11n pro bezdrátové sítě či výkoné GPU.

Všechny varianty M690 jsou určeny pro dvoujádrové procesory AMD Turion 64 X2 vyráběné 65nm technologií. Za zmíněnou, až 25% úsporou ve spotřebě stojí právě použité čipy a také technologie s názvem Display Cache, která spočívá v tom, že procesor v režimu nízké spotřeby (tzn. nižšího výkonu) nemusí sahat do systémové paměti.

Grafickým srdcem čipové sady M690 je integrovaný grafický procesor ATI Radeon řady X1250. M690 je také vůbec první mobilní čipset s podporou technologie ATI Avivo. Navíc zahrnuje také HDMI a DVI připojení (chybí u verze M690V). Kromě integrované grafické karty bude u M690 a M690T také možno použít přídavné grafické řešení, a to díky rozhraní PCI Express.Komentáře