AMD založí svůj čip Fusion na jádru Phenomu

Společnost AMD poskytla v uplynulém týdnu bližší informace o chystaném procesoru s kódovým názvem Fusion. Ten by měl být určen převážně pro notebooky, bude složen se dvou nebo čtyř jader a vyrábět se bude pokročilým 45nm procesem.Společnost AMD poskytla v uplynulém týdnu bližší informace o chystaném procesoru s kódovým názvem Fusion. Ten by měl být určen převážně pro notebooky, bude složen se dvou nebo čtyř jader a vyrábět se bude pokročilým 45nm procesem.

Patrik Moorhead, vicepresident marketingu AMD v interview prohlásil, že tento procesor budou postavené na jádru Phenom. Nicméně jeho architektura má doznat výrazných změn. Fusion má být optimalizován pro použití v noteboocích, takže cílem bude co nejmenší spotřeba energie a zvýšení grafických schopností čipu, dodává Moorhead. Procesory z řady Fusion budou obsahovat řadu grafických „mini-jader“, která budou umožňovat urychlení zpracování 3D instrukcí, například při hraní her.

První procesory s kódovým označením Fusion by se měly objevit v druhé polovině roku 2009 a nejprve budou existovat ve dvoujádrovém provedení. Postupem času by se měly objevovat i čtyřjádrové verze, ale jejich termín uvedení na trh AMD zatím neprozradilo.

Podle mluvčího této společnosti, Johna Taylora, je možné, že tyto procesory budou k dispozici ve verzi pro desktopy. Pro ultramobilní přístroje tento procesor ale nebude designován, dodává Moorhead.
Nenechte si ujít:
Via nabídne nový a značně výkonnější procesor Isaiah

Intel uvedl dvoujádrový Celeron E1200 za příznivou cenu

Intel představuje šestnáct procesorů nové generace

Cenová válka mezi Intelem a AMD se blíží ke konci – přijde zdražení procesorů?

Dodávky Barcelony se opozdí díky chybě v cache
Plány na výrobu procesoru Fusion AMD ohlásilo již v roce 2006, kdy koupilo firmu ATI, ale od té doby se potýká s finančními problémy a kontinuálně ztrácí podíl na trhu oproti Intelu. Společnost AMD by však pro svůj úspěch a návrat na výsluní potřebovala Fusion uvést co nejdříve a je otázka, co bude v druhé polovině roku 2009 nabízet konkurence a zda Fusion nepřijde již příliš pozdě. Plánem AMD je nahradit Fusiony mobilní platformu Puma, která obsahuje procesor Turion Ultra a grafický čip z produkce ATI.


Komentáře