Pozor, Apple iPad Pro dorazí i na český trh. Prodej začíná zítra

Apple oznámil, že začne prodávat nový iPad Pro ve středu 11. listopadu. V tento den začnou prozatím pouze internetové prodeje, zařízení do kamenných obchodů dorazí pravděpodobně v pátek 13. listopadu.

Pozor, Apple iPad Pro dorazí i na český trh. Prodej začíná zítra


Tablet s obrazovkou o úhlopříčce 12,9 palců se ve středu začne prodávat ve 48 zemích včetně českého trhu. Ceny budou začínat na 799 dolarech za 32 GB verzi přístroje. Vyšší verze iPadu Pro se 128 GB paměti bude stát 949 dolarů. Stejný model vybavený přístupem k mobilním datům pak bude stát 1 079 dolarů.

K novému iPadu Pro bude Apple dodávat také speciální klávesnici a stylus s označením „Apple Pencil“. Klávesnice bude stát 169 dolarů a stylus 99 dolarů.

Apple odhalil větší verzi iPadu před dvěma měsíci současně s představením nové generace telefonu iPhone a vylepšené Apple TV. Ipad Pro má být pokusem americké společnosti obnovit růst prodejů tabletů a současně nadějí Applu napodobit hybridní tablet a počítač v jednom Microsoft Surface Pro 4.

Prodeje iPadů  totiž v posledních měsících hrubě padají. V minulém čtvrletí se prodalo pouze 9,9 milionů těchto zařízení, což je nejméně od roku 2011, kdy byla představena druhá generace iPadů. Prodeje tabletů Applu spadly oproti stejnému období vloňském roce téměř o 20 procent.

Analytici však nejsou přesvědčeni, že iPad Pro vrátí tabletům jejich zašlý lesk. Podle mnohých je myšlenka, že větší displej přivede k Applu kreativní profesionály a mobilní pracovníky, velmi naivní.

Nová generace iPadu se dočká také vlastních Officů od Microsoftu. Všichni vlastníci zařízení však za přístup k Office 365 budou muset zaplatit.

Úvodní foto: Apple


Komentáře