Apple je zaskočen zájmem o nové iPhony. Zase…

Nejnovější iPhony, tedy 6S a 6S Plus, prý překonají prodejní rekord svých loňských předchůdců – hranici desíti milionů prodaných kusů od zahájení předprodeje po konec prvního distribučního týdne. Alespoň tomu věří sám Apple, a to i navzdory tomu, že čísla z předprodejů zatím za modely 6 a 6 Plus zaostávají.

Apple je zaskočen zájmem o nové iPhony. Zase…


„Zákaznické ohlasy na 6S a 6S Plus jsou zatím extrémně pozitivní a jen během uplynulého víkendu jsme registrovali množství předobjednávek. Máme nakročeno k tomu pokořit loňskou rekordní desetimilionovou hranici,“ uvedla sebevědomě mluvčí společnosti. Oficiálně se nová řada iPhonů začne prodávat 25. září, kýženého milníku by tedy Apple měl/chtěl dosáhnout 2. října.

Větší zájem je zatím o Plusovou řadu a to i přesto, že dostupná dosud byla jen v barevných variantách Silver a Space Gray.

„Zájem o iPhone 6S Plus je výjimečný a předčil naše očekávání,“ zmínila mluvčí. Ve srovnání s loňským modelem ale dle některých indikátorů statistiky zaostávají. Předchůdce si jen během prvního víkendu předobjednaly čtyři miliony zájemců.

Navíc doba mezi zahájením předprodeje a oficiálního prodeje je letos o šest dní delší, což rovněž naznačuje, že loňský hlad zákazníků po nových smartphonech s nakousnutým jablkem, byl větší.

Něco ale přece jen mají prodeje loňských a letošních modelů společné. Také loni se zdál Apple (alespoň na oko) zaskočen zájmem zákazníků, také loni byla větší poptávka po rozměrnějším Plusovém modelu a také loni Apple nestačil na poptávku dostatečně pružně reagovat.

I čtyři měsíce od zahájení prodeje tak museli zákazníci na svůj objednaný model překvapivě dlouho čekat. Ačkoliv letos se zdá, že se společnosti čekací dobu přece jen podaří alespoň trošku zkrátit. 


Úvodní foto: Apple


Komentáře