iPad Pro se stal noční můrou Applu. Sám se vypíná

Obří tablety Apple iPad Pro se samy při nabíjení vypínají. Apple už uznal, že jde o chybu, ale řešení je zatím v nedohlednu.

iPad Pro se stal noční můrou Applu. Sám se vypíná


Někteří vlastníci nového iPadu Pro si všimli zvláštního chování svých kovových zařízení. V normálním případě při nabíjení přístroje, pokud není baterie naprosto vyždímaná, obrazovka tabletu zůstane funkční. Některé iPady Pro však úplně zamrznou a po nabití se vypnou.

Tento problém se zdá být rozšířený. Zákaznická asistence Apple je plná stížností na „mrtvé“ iPady.

Apple o chybě ví, ale prozatím neobjasnil, proč se objevuje. Na světě není ani žádná oprava, alespoň ne v současnosti. Společnost zveřejnila dokument, ve kterém poškozeným uživatelům radí svůj tablet při chybě restartovat. To však není žádné dlouhodobé řešení problému.

„Když nabíjím svůj iPad Pro více než hodinu, vypne se,“ tvrdí jeden z vlastníků zařízení na diskuzním fóru Apple. „Chce to několik resetů, než se mi podaří ho oživit.“

O prvních chybých iPadů Pro informoval portál MacRumors již minulé pondělí, tedy jen pár dní poté, co se přístroj začal prodávat. Zaměstnanci Apple prý sami nabízejí hned několik řešení od restartování nastavení v iTunes po tvrdý restart, který Apple v současnosti doporučuje.


Úvodní foto: Apple


Komentáře