Apple prý příští rok uvede "iPad mini" s menším displejem

Podle reportů se Apple na příští rok chystá uvést nový model tabletu iPad s menším displejem.


Informaci přinesl web Digitimes, podle jehož zdrojů by Apple nový model tabletu iPad s úhlopříčkou 7,85 palce, který si získal rychle přezdívku „iPad mini“ měl uvést pravděpodobně ve třetím čtvrtletí roku 2012. Současně se pak počítá, že v prvním čtvrtletí, tedy již za několik měsíců, Apple představit iPad 3. Ten by se měl mimo jiné vyznačovat použitím retina displeje s vysokým rozlišením. Více najdete v článku iPad 3 přijde v únoru 2012, tvrdí analytici.

Podle webu Digitimes byl Apple k rozhodnutí připravit menší a tím pádem i levnější verzi iPadu zejména díky tlaku ze strany ultralevného tabletu Kindle Fire od Amazonu, který se krátce po svém uvedení vyšvihl na druhou příčku na trhu. Blíže jsme tuto skutečnost rozebírali v článku Kindle Fire druhým nejžádanějším tabletem na světě. Konkurencí pro iPad se ale také stávají i smartphony s většími displeji a je proto logické, že se Apple pokusí zaplnit mezeru ve svém portfoliu, která mezi telefony iPhone a tabletem iPad existuje.

Displeje pro iPad mini by měly dodávat firmy LG a AU Optronics, tvrdí dále report Digitimes a výroba by měla začít ke konci druhého čtvrtletí příštího roku. Spekulace o tabletu Applu s menším displejem se objevují již delší dobu, například v minulém měsíci přinesl tuto informace web Korea Times, který sice hovořil o úhlopříčce 7,35“, ale podobně jako report Digitimes označil za dodavatele displejů pro Apple společnost LG.Komentáře