Apple testuje větší displeje pro iPhony a iPady

Společnost Apple podle nových informací testuje větší displeje pro své chytré telefony a tablety, které by měly lépe konkurovat nabídce od Samsungu.

Apple testuje větší displeje pro iPhony a iPady


Dodavatelé Applu byli podle listu Wall Street Journal americkou společností požádáni, aby dodali v příštích měsících prototyp displeje, jenž bude větší, než u současných iPhonů. Zároveň mají vyvinout displej pro iPad, který bude mít takřka 13 palců. Zda se telefony a tablety s novými displeji nakonec dostanou na trh, zatím není jisté. Mluvčí Applu odmítla informace komentovat. O tom, že Apple přemýšlí o využití větších displejů, již dříve informovala agentura Reuters.

Zpráva o displejích přichází v době, kdy se Apple chystá na zveřejnění finančních výsledků za třetí fiskální čtvrtletí a analytikům také poskytne data o tom, jak se prodávají jeho výrobky. V dubnu americká společnost oznámila, že se její příjmy v uplynulém čtvrtletí nezvýšily vůbec poprvé za uplynulých deset let, a to i navzdory silné poptávce po iPhonech a iPadech. Analytici pak poukazovali na to, že Apple od představení iPadu v roce 2010 nevydal žádný zcela nový produkt.

Testování větších displejů svědčí o tom, že Apple hledá cesty, jak získat zákazníky konkurence, kteří chtějí telefony a tablety s většími displeji. Největší rival Applu, korejský Samsung, nabízí produkty s různými funkcemi a velikostmi displejů, takže může cílit na širokou uživatelskou základnu. Samsung se díky této strategii stal největším světovým producentem chytrých telefonů, přičemž Apple zůstává největším výrobcem tabletů.

„Apple zatím nereagoval na poptávku uživatelů po větších chytrých telefonech a levnějších zařízeních s méně funkcemi,“ soudí Colin Gillis z agentury BGC Financial. Kvůli problémům s mapami v systému iOS, vyšší než očekávané popularitě starších modelů iPhonů a sílící konkurenci za posledního tři čtvrtě roku klesla hodnota akcií Applu ze 700 dolarů na 426. Největším konkurentem iPhonů je nyní řada Galaxy od Samsungu, která v prvním čtvrtletí roku ovládala 33,1 % trhu, zatímco Apple držel druhé místo se 17,9 %.

V oblasti tabletů Apple stále dominuje, ale jeho podíl klesl v prvním čtvrtletí tohoto roku na 39,6 % z 58,1 % o rok dříve. Smartphony s displeji většími než 5 palců již představily kromě Samsungu i společnosti Sony, Huawei a další. Apple podle WSJ v následujících týdnech začne s výrobou nových iPadů, jež by měly mít stejnou velikost i rozlišení jako současný model. Zařízení však bude lehčí. Výroba součástek pro nový iPhone započala minulý měsíc a společnost Hon Hai Precision bude údajně schopna dodat Applu nové iPhony na konci srpna.

Úvodní foto: © Apple


Komentáře