Apple Watch bude možné koupit v kamenných obchodech Apple nejdřív v červnu

Pokud byste si chtěli koupit hodinky Apple Watch, do kamenných obchodů Apple pro ně v následujících několika týdnech nechoďte. Nové smartwatch zde totiž nebude možné koupit minimálně do konce května.

Apple Watch bude možné koupit v kamenných obchodech Apple nejdřív v červnu


Vyplývá to z interního mema, které rozeslala vybraným zaměstnancům šéfka retailového prodeje v Apple Angela Ahrendtsová a dostali se k němu novináři z britského listu The Telegraph. Ahrendtsová v novém memu odpovídala na otázky zaměstnanců, kteří chtěli vědět, zda se Apple bude držet svého dříve stanoveného plánu a začne smartwatch příští pátek prodávat ve svých obchodech.

Apple totiž dříve oznámil, že jeho nové chytré hodinky bude možné „během jejich uvedení na trh“ zakoupit pouze online. Mluvčí amerického gigantu však délku tohoto období nespecifikoval. Memo Ahrendtsové tak tuto otázku alespoň o trochu více ujasnilo.

Jak uvedla Ahrendtsová, v následujících několika týdnech bude možné si Apple Watch objednávat pouze na internetu, později však budou zákazníci moci přijít i do obchodu a koupit si hodinky přímo tam. Bližší informace o tom, kdy bude možné hodinky koupit přímo v kamenném obchodě Ahrendtsová přislíbila zveřejnit v blízké době.

Jak dále vyplývá z mema, díky online objednávkám může Apple zařízení doručovat rychleji. Podle Ahrendtsové jsou Apple Watch „nejosobnějším produktem, který Apple doposud vydal“ a jeho prodej tedy vyžaduje zcela jiný přístup. Kvůli tomu padlo rozhodnutí, že si jej zákazníci budou moci vyzkoušet před tím, než si hodinky objednají.

Bát se však nemusí ani ti fanoušci Apple, kteří si oblíbili dlouhé fronty před Apple Story tvořící se před vydáním prakticky každého nového produktu. Ne všechna nová zařízení Apple v budoucnu totiž budou prodávána pomocí stejného modelu, jako Apple Watch.

„My všichni v Applu milujeme tyto prodeje a v budoucnu se na ně můžete opět těšit,“ uvedla Ahrendtsová.

Apple Watch je možné ve Spojených státech amerických předobjednávat od minulého pátku. Hodinky však byly vyprodány během několika minut a řada zákazníků si tak na jejich dodání bude muset počkat až do června. Někteří šťastlivci se k nim však dostanou již příští pátek, kdy začnou být první předobjednávky doručovány.

Úvodní foto: Apple


Komentáře