Asus představil manažerský notebook B50A

Společnost Asus uvádí na trh notebook určený pro obchodní a podnikatelskou sféru, který se podle slov výrobce se vyznačuje jak rychlostí, tak všestranností a řadou funkcí pro manažery. Notebook je mimo jiné vybaven i technologií Express Gate, která umožňuje uživatelům přístup k množství multimediálních a internetových aplikací již po 8 vteřinách od zapnutí počítače.Společnost Asus uvádí na trh notebook určený pro obchodní a podnikatelskou sféru, který se podle slov výrobce se vyznačuje jak rychlostí, tak všestranností a řadou funkcí pro manažery. Notebook je mimo jiné vybaven i technologií Express Gate, která umožňuje uživatelům přístup k množství multimediálních a internetových aplikací již po 8 vteřinách od zapnutí počítače.

Notebook Asus B50A (na fotografii níže) je založen na technologii pro procesory Intel Centrino 2 a díky správci napájení Asus Power4 Gear eXtreme nabízí až 5hodinovou výdrž na baterie. Je rovněž vybaven voděodolnou klávesnicí, která jej chrání při styku s kapalinami, a to až do objemu 120 cm3. Podsvícení klávesnice pak obstarávají LED diody, proto je možné počítač používat i v tmavých konferenčních místnostech.

Express Gate je přídavný operační systém umožňuje rychlý a snadný přístup ke všem nejčastěji používaným aplikacím, včetně internetového prohlížeče, programů pro komunikaci v reálném čase (IM), Skype, správce fotografií, přehrávače hudby nebo on-line her. Uživatelé díky tomu mohou například před odchodem do zaměstnání rychle poslat e-mail, prohlížet internet v době mezi jednotlivými schůzkami nebo se bleskově spojit s přáteli či rodinou pomocí komunikačních programů.

Co se týká bezpečnosti, je Asus B50A vybaven vestavenou čtečkou otisků prstů, která biometrická data odečítá z živé vrstvy kůže a obsahuje také TMP (Trusted Platform Module), který zajišťuje bezpečné přihlašování a šifrování dat.

Mezi další výbavu patří například odnímatelná dokovací stanice pro rychlé připojení periferií, napájení nebo komunikačních zařízení. Cena notebooků série Asus B50 začíná na 20 000 Kč včetně DPH dle parametrů.
Základní technické parametry notebooku B50A:

Procesory Intel Core 2 Duo T9400/P8600/P8400/P7350/T5850/T5750
Originální systém Windows Vista Ultimate, Business, Home Premium nebo Home Basic
Čipová sada Mobile Intel GM45 Express
Až 4 GB paměti DDR2 800 MHz
15,4" WXGA/WXGA+ Color Shine, Asus Splendid Video Intelligence Technology
Intel GMA X4500HD
SATA 120 GB / 160 GB / 250 GB / 320 GB
DVD Super-Multi Light Double Layer
Intel Wireless Wi-Fi Link 5100
Vestavěná 1,3megapixelová webová kamera
36,3×26,3×2,5–3,57 cm
2,7 kg; 3 kg s 8článkovou bateriíKomentáře