Asus představil miniaturní a lehký notebook U2E se SSD diskem

Společnost Asus na letošním veletrhu CES v americkém Las Vegas kromě jiného představila i luxusní mininotebook s označením U2E, který kombinuje elegantní křivky s nejnovějšími technologiemi.Společnost Asus na letošním veletrhu CES v americkém Las Vegas kromě jiného představila i luxusní mininotebook s označením U2E, který kombinuje elegantní křivky s nejnovějšími technologiemi.

Nový Asus U2E se bude vyrábět v řadě konfigurací, přičemž s 32 GB SSD diskem nebude podle informací výrobce vážit ani jeden kilogram. Díky tomu bude i odolnější vůči nárazům a energeticky úsporný. Uživatelé, vyžadující větší kapacitu, si však budou moci vybrat i model s klasickým 1,8“ pevným diskem.

Displej má u Asusu U2E velikost 11,1“ a rozlišení 1366 x 768 bodů. O podsvícení se stará LED technologie, která také přináší energetickou úsporu. Notebook je postavený na platformě Intel a srdcem je mobilní procesor z rodiny Core 2 Duo, osazený v desce s čipovou sadou PM965 Express a grafickou kartou Intel X3100. Paměť se také může lišit dle konfigurace, nicméně 1 GB DDR2 paměti je v současnosti slušný základ. Mezi další výbavu, kterou může nový U2E disponovat patří gigabitová síťová karta, microDVI výstup, DVD vypalovačka, tři USB 2.0 porty, čtečka karet typu SM, SD, MS a MS Pro či dnes nepostradatelné Wi-Fi a Bluetooth.
Nenechte si ujít:
Everex CloudBook – další levný mininotebook je tady!

Notebooková platforma Puma od AMD přijde již brzy!

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život

HP má notebook s 20,1“ HD displejem

Asus představí rekordní terabajtový notebook

Toshiba nabízí první notebook s HD DVD-RW

Samostatnou kapitolou je pak webová kamera s vysokým rozlišením a jednou s nejmenších čoček na trhu, která je integrována do LCD panelu. Pro jednoduchý bezdotykový přístup je webová kamera doplněna softwarem ASUS SmartLogon, který inteligentně rozeznává oprávněného vlastníka a umožní přístup k počítači po pozitivním naskenování obličeje!

Design notebooku je navržen tak, aby mohl být přístroj prezentován jako skutečný doplněk životního stylu. Luxus sahá od šasi notebooku, přes nablýskané pokovené závěsy k ručně leštěnému nerezovému rámu a měděné rytině, které doplňují povrch notebooku poražený kůží. Cena přístroje nebyla zatím zveřejněna, ale očekává se, že bude spadat zhruba do střední cenové kategorie.Komentáře